Schmeichel'dan Mourinho'ya veto

Son güncelleme: 12 ŞUBAT 2013 - TSİ 13:06

Dünya futbol kamuoyunu en çok meşgul eden sorulardan birine, eski bir efsaneden olumsuz yanıt geldi.

Söz konusu soru, Portekizli teknik direktör Jose Mourinho'nun Real Madrid'den sonra nerede hocalık yapacağı.

Bir çok yorumcuya göre de sorunun muhtemel yanıtı Manchester United.

Ancak United'ın efsane kalecisi Peter Schmeichel, Alex Ferguson'dan sonra, eski takımının başına Mourinho'nun geçmesinin mümkün olmadığı kanısında.

Nedeni ise Mourinho'nun her gittiği takımdan kavgalı ayrılması.

İngiliz gazetesi Sun, Schmeichel'ın, 'hoca olarak çok üstün meziyetleri var ama kulüp diğer sorunlardan haz etmeyecektir' dediğini aktarıyor.

United tarihinin en sayılan oyuncularından biri olan Schmeichel 'Chelsea, Inter, şimdi de Real Madrid; Mourinho hiç bir yerde üç seneden fazla kalamıyor' diyor.

Mourinho Chelsea'ye tarihi başarılar kazandırmasına rağmen, kulüp yönetimiyle yaşadığı gerilimler ardından görevine son verilmişti.

Inter'den de yine büyük başarılara rağmen benzer bir atmosferde ayrıldı.

Inter'den geçtiği Real Madrid'de ise Kral Kupası ve şampiyonlukla geçen iki yıl ardından, Mourinho şu anda yönetim ve futbolcuların bazıları ile gerilimler yaşıyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.