Partiden kovulan futbolculara ceza

Son güncelleme: 13 ŞUBAT 2013 - TSİ 16:02

Bundesliga'da zor günler geçiren 1899 Hoffenheim, 'kaba' davranışları nedeniyle bir partiden kovulan iki oyuncusuna para cezası verdi.

Formsuzluğu nedeniyle takım kadrosundan süresiz çıkartılan kaleci Tim Wiese ve orta saha oyuncusu Tobias Weis'in bir kıyafat balosu sırasında erkekler tuvaletinde geçen bir olay nedeniyle partiden kovulduğu belirtildi.

Polis Sözcüsü Harald Schumahcer Bild gazetesine yaptığı açıklamada, "Wiese mahkum, Weis da mağara adamı kıyafetleri giymişti. Davranışları kabaydı. Sorun büyük ihtimalle aşırı alkolden kaynaklandı." dedi.

Weis ise olayın bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını savundu ve "Kadınlar tuvaleti doluydu. Ben de kız arkadaşım Derya'yı erkekler tuvaletine götürdüm. Sonuç olarak da güvenlik müdahale etti ve sorun orada başladı" dedi.

'İleri gittiler'

Kulübün Genel Müdürü Andreas Müller "Oyuncuların özel yaşam haklarını kabul ediyoruz. Ama Tobias Weis ve Tim Wiese biraz ileri gitti. Örnek olma görevlerini unuttular. Bunun da bir cezası olacak. Stuttgart maçı öncesi huzura ve konsantre olmaya ihtiyacımız var" dedi.

Wise ise, "Tobias ve ben bir hata yaptığımızın farkındayız. Külüpten ve takım arkadaşlarımdan özür dilerim" dedi.

Bundesliga'da 16'ıncı sırada yer alan Hoffenheim, oyunculara verilen para cezasının miktarını açıklamadı.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.