'ManU'ya gidecektim, Inter engelledi'

Son güncelleme: 14 ŞUBAT 2013 - TSİ 14:37

Galatasaray'ın devre arasındaki flaş transferi Wesley Sneijder, geçen yıl Manchester United'a gitmek istediğini ama Inter'ın bu transferi engellediğini söyledi.

Fanatik gazetesine konuşan Sneijder, geçen yaz Manchester United Menajeri Alex Ferguson'ın kendisini takıma katmak için teklifte bulunduğunu belirtti.

Sneijder, 20 milyon Euroluk teklife karşın, Inter'in transferine engel olduğunu savundu.

Sneijider, "Manhcester United'a gitmek istedim, ama Inter izin vermedi. Sonra da maaşımı düşürmek istediler. Kabul etmedim. Bu nedenle beni üç ay tribünde tuttular." dedi.

Hollandalı futbolcu ayrıca, "Real'de de Inter'de de başkanlarla sıkıntı yaşadım. Verdikleri sözleri tutmadılar. Transfer sürecimde ise Ünal Aysal'la oturup, konuştum. Hedeflerini sordum. O da, "'UEFA'yı kazandık. Sırada Şampiyonlar Ligi var' dedi. "Sana bir de golcü alacağız" ifadesini kullandı. Bu kararlılık beni Galatasaraylı yaptı "diye konuştu.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.