Tottenham taraftarlarına yeni saldırı

Son güncelleme: 21 ŞUBAT 2013 - TSİ 12:12

Fransa'nın Lyon takımıyla yapılacak Avrupa Ligi maçı için bu kente giden Tottenham taraftarları bir barda saldırıya uğradı.

Kar maskeleri giyen bir grubun, Smoking Dog adlı bir bardaki taraftarları hedef aldığı saldırıdan sonra, üç Tottenham taraftarı hastaneye kaldırıldı.

Bazı taraftarlar da, saldırı sırasında kırılan camlar nedeniyle yaralandı.

Gazeteci Alexander Aucott, saldırıda başka bir barın masa ve sandalyeleriyle camların kırıldığını belirtti.

Tottenhamlılar arasında bulunan spor muhabiri Christian Radnedge de BBC Radyo 5'e yaptığı açıklamada, saldırganların harekete geçmeden önce Nazi selamı verdiğini söyledi.

Radnedge ayrıca, saldırganların Lyon taraftarı olduğuna inanmadığını belirtti.

'Meşale atıldı'

Barın sahibi Dave Eales ise, saldırı sırasında 150 kişinin bulunduğu bara meşaleler atıldığını söyledi.

Eeales, "Barın ön tarafına 20-25 kişi saldırdı. Camlardan meşaleler attılar. Bir süre mücadele oldu. Bara giremediler. Sonra da ortalık sakinleşti." dedi.

Tottenham taraftarları geçen Kasım ayında da, Lazio maçı için gittikleri İtalya'nın başkenti Roma'da Yahudi karşıtı bir grubun saldırısına uğramıştı.

Tottenham, geçen hafta kendi evindeki ilk maçta, Lyon'u 2-1 yenmişti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

Tottenham, geleneksel olarak Londra'daki Yahudi toplumunun tuttuğu bir takım.

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.