Ronaldo için 55 milyonluk teklif paketi

Son güncelleme: 22 ŞUBAT 2013 - TSİ 15:53

Manchester United'ın Real Madrid'in Portekizli yıldızı Ronaldo için 55 milyon sterlinlik transfer teklifi hazırladığı ileri sürülüyor.

Daily Star'ın haberine göre, Ronaldo Real Madrid'de hakettiği saygıyı görmediği kanısında.

Bu huzursuzluktan yararlanmak isteyen United da, Avrupa futbolunda büyük kontratlar için örnek teşkil edecek karmaşık bir teklif hazırlıyor.

Gazeteye göre hocası Jose Mourinho'nun sezon sonunda Real'den ayrılması ile birlikte, Ronaldo da İngiltere'ye dönmeye hazır olacak.

United Ronaldo'yu 2009'da 80 milyon sterlin karşılığında Real Madrid'e satmıştı.

Ancak o zamandan bu yana transfer piyasasında yaşanan gerileme nedeniyle Real'e yapılacak 55 milyon sterlinlik bir teklif makul düzeyde olacak.

Anlaşmanın önündeki en büyük engel Ronaldo'nun haftada 220 bin sterlinlik maaşı.

United'ın önümüzdeki yıl uygulanmaya başlayacak olan yeni UEFA kurallarını ihlal etmeyen bir ödeme yolu bulması gerekiyor.

Bunun yollarından biri oyuncuya düşük bir maaş verip, kalan kısmın kulübün sponsoruyla yapılacak bir anlaşma yoluyla telafi edilmesi.

Daily Star'ın haberine göre, Old Trafford tam da bu tür bir anlaşma peşinde.

Manchester United'a gitmesi halinde kulübün yeni sponsoru Chevrolet'nin bağlı olduğu General Motors'un, Ronaldo'yu küresel elçisi yapmak istediği söyleniyor.

Bu çerçevede 7 yıllık 370 milyon sterlinlik bir paket hazırlanmış olduğu ileri sürülüyor.

Fransız kulübü PSG de Ronaldo'nun peşinde ancak Portekizli yıldızın, Manchester United'ı tercih ettiği biliniyor.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.