Manchester United taraftarı Çakır'ı polise ihbar etti

Son güncelleme: 7 MART 2013 - TSİ 14:03
Alvaro Arbeloa, Cüneyt Çakır ve Nani

Manchester United'la Real Madrid arasında Salı günü oynanan Şampiyonlar Ligi maçında hakem Cüneyt Çakır'ın Nani'ye gösterdiği kırmızı karta kızan bir İngiliz taraftar, polisin ihbar hattını aradı.

Maçı evinde izleyen 18 yaşındaki Manchester United taraftarı, Nani'ye gösterilen kartın "suç sayılacağını" düşünmüş.

Emniyet kaynakları, daha sonra fevri hareket ettiğini söyleyip özür dileyen sinirli taraftar hakkında yasal işlemler başlatılmayacağını açıkladı.

İngiltere'de polisin acil yardım hattı 999'a sahte ihbar yapanlar 5 bin sterlin veya 6 ay hapisle cezalandırılabiliyor.

Polis ismi açıklanmayan taraftarın kendilerini Manchester United - Real Madrid maçı devam ettiği sırada, TSİ 23:20 sularında aradığını söylüyor.

"Kırmızı kart ihbarı" konusunda Başkomiser Ted Antill şöyle konuştu: "Bu olay insanlara komik gelse de aslında acil yardım hatlarına bakanların nasıl gereksiz ihbarlarla uğraşmak zorunda kaldığını ortaya koyuyor."

"Özellikle ekiplerimizi göndermemiz durumunda, bu kişiler gerçekten başı dertte olanlara yardım etmemizi engellemiş oluyor."

"Bu gayrıciddi amaçlarla kullanılacak bir hat değil. Sözkonusu kişi bu sefer fevri davrandığını anlayıp özür dilediğinden yasal işlem başlatmadık."

Bağlantılar

İlgili Konular

BBC © 2014 BBC dış bağlantılardaki sitelerin içeriğinden sorumlu tutulamaz

Bu sayfayı en iyi şekilde görüntülemek için stil sayfalarını gösteren güncel bir internet tarayıcısı (CSS) gerekmektedir. Var olan tarayıcınızla sayfayı görüntüleyebilir, ancak görsel açıdan tüm olanaklardan yararlanamayabilirsiniz. Tarayıcı yazılımınızı güncellemeyi ya da CSS olanağını etkinleştirmeyi düşünebilirsiniz.