Terim: Madrid dünyanın en iyilerinden biri

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 'dünyanın en iyi takımlarından biri' diye tanımladığı Real Madrid'e karşı zorlu bir mücadele vereceklerini söyledi.

Terim İspanyol AS gazetesine yaptığı açıklamada, "Real Madrid'in özellikle kendi evinde ne kadar güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Dünyanın en iyi takımlarından biri" dedi.

Ancak Terim, "Ama bu oyun stilimizi değiştireceğimiz anlamına gelmiyor. Her maç 0-0 başlar ve bu bizim avantajımıza bir skor" diye de ekledi.

Fatih Terim, Real Madrid'in her iki maçta da üstün oynayacağının farkında olduklarını söyledi ve "Madrid'e karşı kaybetmek bir utanç değil. Önemli olan kendi performansımızdan memnun kalmamız" dedi.

Takım olarak zorlu maçları sevdiklerini vurgulayan Fatih terim ayrıca "Asıl amacım saygı duyulacak bir skor almak" diye konuştu.

Galatasaray Real Madrid'le son olarak Ağustos 2011'de bir dostluk maçında karşı karşıya gelmiş ve mücadeleyi 2-1 kaybetmişti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası tıklayın Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.