Wayne Rooney 'United'da kalacak'

Independent gazetesi, Paris Saint Germain ile adı anılan Manchester United'ın yıldız oyuncusu Wayne Rooney'nin büyük ihtimalle kulübünde kalacağını yazdı.

Gazete PSG'nin Katarlı sahiplerinin, serbest kaldığı takdirde Rooney'yi transfer etmek istediğini, ancak şimdi böyle bir durum olmayacağına inandıklarını belirtti.

Ayrıca Manchester United Menajeri Alex Ferguson'ın Rooney'nin Şampiyonlar Ligi'ndeki olası rakiplerinden birine satılmasına onay vermeyeceği kaydediliyor.

Independent, Rooney'nin Real Madrid'le oynanan Şampiyonlar Ligi maçına ilk 11'de çıkmaması nedeniyle Fergusonla gerilen ilişkilerinin de onarıldığını belirtiyor.

Gazete bu durumda, bu yaz yeni sözleşme görüşmelerinin başlama şansının yüksek olduğunu kaydediyor.

Bu yöndeki dedikodulara karşın, Manchester United'ın Radamel Falcao'yla da ilgilenmediğini belirten Independent, böylece Rooney'nin forma mücadelesine gireceği pek kimse olmayacağını vurguluyor.

Rooney'nin PSG'ye transfer edileceği spekülasyonunu son olarak ortaya atan 2008'de kısa bir süre PSG'de danışman olarak çalışan Michel Moulin'e aitti.

BBC'nin Avrupa futbolundan derlediği haber, analiz ve izlenimleri, BBC Türkçe'nin Facebook'taki futbol sayfası Altıpas'ta da okuyup paylaşabilirsiniz.