Suarez'den ısırık özürü

Liverpool'un golcü oyuncusu Luis Suarez, maç sırasında kolundan ısırdığı Chelseali savunmacı Branislav İvanoviç'ten özür diledi.

Pazar günü Londra ekibini ağırlayan Liverpool, 2-1 geriye düştüğü maçta bir puanı uzatmaların son saniyelerinde Suarez'in attığı kafa golüyle aldı.

Anfield Stadı'nda oynanan maçta Oscar'ın golüyle 26. dakikada öne geçen Chelsea, eski futbolcusu Sturredge'ın 52. dakikadaki golüne engel olamayınca maçta denge yakalandı.

Dört dakika sonra penaltıdan Hazard Maviler'i yeniden öne geçirdi, ancak skoru belirleyen gol Suarez'in kafa vuruşuyla geldi.

Maçı manşetlere taşıyan ise, yeşil sahadaki mücadeleden çok ikinci yarıda Chelsea ceza sahası içinde ikili bir mücadele sırasında Uruguaylı yıldızın İvanoviç'i ısırması oldu.

Chelsea'nin 29 yaşındaki savunma oyuncusu kolunu da göstererek rakibini maçın hakemine şikayet etti, ancak herhangi bir sonuç alamadı.

Liverpool menajeri Brendan Rogers, maçtan hemen sonra yaptığı açıklamada, ''hiç kimsenin'' kulüpten büyük olmadığının altını çizerek, olayı inceleyeceğini söyledi.

Rodgers, daha sonra da, ''görüntüleri izlediğini ve Suarez'le konuştuğunu'' belirterek, ''yaptığı kabul edilemez, bunu kendisine ilettim'' dedi.

Suarez, maçın ardından yaptığı açıklamada, İvanoviç'le bir telefon görüşmesi yaptığını ve doğrudan kendisinden özür dilediğini söyledi.

Futbol yorumucusu Mark Lawrenson, Suarez'in yaptığının futbolda yetinin olmadığını belirterek, ''Uzun bir cezayı hakediyor. Hiçkimseyi hiçbir yerde ısıramazsınız. Bebekken yapacağınız şeylerdir bunlar, dünya çapında bir futbolcu ama dünya çapında bir bela da aynı zamanda'' dedi Uruguaylı yıldız için.

Uruguaylı yıldız, Ajax'ta oynarken 2010'da PSV Eindhoven maçında rakibi Osman Bakkal'ı omzundan ısırdığı gerekçesiyle de 7 maç ceza almıştı.

Suarez, İngiltere'de de Manchester United oyuncularından Evra'ya ırkçı saldırıda bulunduğu gerekçesiyle 8 maçla cezalandırılmıştı.