Ribery ve Benzema mahkeme karşısında

Benzema ve Ribery

Fransız futbolunun yıldız oyuncularından Franck Ribery ve Karim Benzema, 18 yaşından küçük bir fahişeyle cinsel ilişkiye girdikleri iddiasıyla bugün mahkemeye çıktı.

Bayern Münih takımında oynayan Ribery ile Real Madrid'de oynayan Benzema, suçlu bulunurlarsa, 3 yıla kadar hapis ve azami 45 bin euro para cezasına çarptırılabilir.

Her iki oyuncu da suçlamaları reddediyor.

Olayda adı geçen Zahia Dehar adlı genç kadın da, 2008 ve 2009 yıllarında kurulan ilişkiler sırasında 18 yaşını doldurmamış olduğu gerçeğinin, söz konusu futbolcularca bilinmediğini kabul etti.

Fransız yasalarına göre 15 yaşın üzerindekilerle cinsel ilişki serbest olsa da, 18 yaşından küçük bir kişiye para vererek cinsel ilişkiye girmek suç kabul ediliyor.

Şimdi 21 yaşında olan Cezayir asıllı Dehar, bu skandal ardından ünlenmiş, kendi imzasını taşıyan iç çamaşırlarını piyasaya çıkarmış ve adı, Alman modacı Karl Lagerfeld'in esin kaynağı olarak geçer olmuştu.

30 yaşında olan Franck Ribery mahkemeye şahsen katılmadı; avukatı "ortada bir mağdur bulunmadığını" kaydederek "davanın müstehcen nitelik taşıması nedeniyle oturumların kapalı olarak yürütülmesini" istedi.

Ribery, Zahia Dehar'la 2009 yılında Münih'te cinsel ilişkiye girdiğini kabul ediyor ama o sırada genç kadının 17 yaşında olduğunu bilmediğini savunuyor.

Benzema ise Dehar'la hiçbir şekilde birlikte olmadığını savunmakta. Buna karşılık Dehar, Benzema ile 2008 yılında, henüz 16 yaşındayken cinsel ilişkiye girdiğini belirtiyor.

Savcı her iki futbolcunun ve olaya adı karışan Ribery'nin kayınbiraderinin beraatini istedi ancak sorgu hakimi Andre Dando davalıların Dehar'ın gerçek yaşından haberdar olmaları gerektiğini vurguladı. Bayern Münih'te orta saha oyuncusu olan Ribery, Kuzey Fransa'da yoksulluk içinde geçen çocukluk yıllarından sonra Avrupa'nın en pahalı futbolcularından biri oldu.

Çocukluk aşkıyla evlenen Ribery, İslamiyet'i kabul ederek inançlı bir yaşam tarzı ve örnek bir aile babası imajı sergilemekteydi.

Ancak 2010 yılında Ribery ve Benzema, Paris'teki bir fuhuş şebekesiyle ilişkili olarak gözaltına alınmıştı.

İlgili haberler