Arsenal'e Vietnam'da 'koşan adam' sürprizi

2013-2014 futbol sezonu öncesinde Vietnam'da hazırlık çalışmalarını sürdüren Arsenal takımının otobüsünü 8 kilometre boyunca koşarak takip eden Vietnamlı taraftar ülkede günün konusu oldu.

Bir anda, 'Koşan adam' lakabını kazanan 20 yaşındaki Vu Xuan Tien, başkent Hanoi'de takım otobüsüyle gezen Arsenal takımını takip etmeye başladı.

Takım oyuncuları ve Teknik Direktör Arsene Wenger, Vu Xuan Tien'i farkettikten sonra alkışlarla ve sloganlarla genç taraftarı desteklediler.

Bunun ardından Vietnamlı genci otobüse davet eden Arsenal futbolcuları Vu Xuan Tien'in takım formasını da imzaladılar.

Ülkede bir anda günün konusu haline gelen Vu Xuan Tien, yıllardır Arsenal'in taraftarı olduğunu söyledi.

Vu Xuan Tien, BBC Vietnamca Bölümü'ne verdiği röportajda, hayran olduğu futbolcuları görmekten mutluluk duyduğunu söyledi.

Genç taraftar "Sadece desteklediğim takımın futbolcularını ve Arsene Wenger'i görmek için koşmaya başladım. Ama hiç bu kadar şanslı olacağımı düşünmemiştim" dedi.

Vu Xuan Tien "Beni otobüse çağırdıklarında hem çok şaşırdım hem de çok sevindim. Tüm futbolcular ve Arsene beni alkışlayıp kutladı. Hâlâ bana gösterdikleri bu dostluğun mutluluğu ve şaşkınlığı içindeyim" diye konuştu.

Arsenal dün akşam Vietnam millî takımıyla bir hazırlık maçı yaptı.

Otobüse maç çncesinde davet edilen Vu Xuan Tien, bu karşılaşmada her iki takıma da destek vereceğini ancak Vietnam'ı 'biraz daha fazla destekleyeceğini' ifade etmişti.

Arsenal maçı 7-1 kazandı.

İlgili haberler