Arsenalli Mesut Özil: Kupa hasreti bitecek

İngiliz Arsenal futbol kulübüne 66 milyon dolara transfer olan yıldız oyuncu Mesut Özil, bu yıl büyük bir kupayı kaldıracaklarından emin olduğunu söyledi.

Arsenal, son olarak 2005 yılında İngiliz Federasyon Kupası'nı kazanmıştı.

24 yaşındaki oyuncu, Arsenal'in resmi internet sitesine verdiği ilk mülakatında, "Son birkaç yıldır, Arsenal büyük başarılar kaydedemedi. Ancak biz çok daha başarılı olmak istiyoruz." dedi.

Kulübünün sekiz yıl aradan sonra kupayı kazanıp kazanmayacağının sorulması üzerine de "Kesinlikle." yanıtını verdi.

Arsenal'e transferinden büyük heyecan duyduğunu belirten Özil, bunun kendisi için en doğru karar olduğunu ifade etti.

Özil, "Arsenal'i seçtim, çünkü İngiltere'nin en büyük kulüplerinden biri. Teknik direktörü, dünya çapında bir isim. Geçmişte, onun gözetimindeki birçok oyuncu büyük gelişim kaydetti. İşte bu nedenle Arsenal'e gelmeye karar verdim. Kendimi geliştirmek istiyorum." diye konuştu.

Arsenal'in oyun tarzının da transfer kararında önemli rol oynadığını söyleyen Mesut Özil, "Arsenal dünyanın teknik açıdan en güçlü takımlarından biri. Teknik direktör her zaman cezbedici ve saldırgan tarzda futbol oynamak istiyor. Bence bu tarz bana da çok uygun. Çünkü hızlı oynamayı seviyorum." dedi.

Mesut Özil, İspanyol La Liga'nın 2011-2012 sezon şampiyonu Real Madrid takımından rekor ücretle Arsenal'e transfer olmuştu.

Özil, Real Madrid'in 2012 Avrupa Şampiyonası'nda oynayan takımında da yer almıştı. Birçok Real Madrid taraftarı, Mesut Özil'in transferine karşı çıkıyordu.

Mesut Özil, Arsenal'e transferiyle İngiliz Premier Lig tarihinin ikinci en pahalı oyuncusu olmuştu.

Alman milli takım oyuncusu Özil, Real Madrid'e 3 yıl önce Werder Bremen takımından 12,4 milyon sterline (yaklaşık 19,3 milyon dolar) transfer olmuştu.

İlgili haberler

İnternette ilgili sayfalar

BBC, diğer internet sayfalarının içeriğinden sorumlu değildir