İtalyan basını: Muhteşem Drogba Juve'de olsaydı

Dünkü aşırı kar yağışı nedeniyle bugüne ertelenen Galatasaray-Juventus Şampiyonlar Ligi Maçı’nda Galatasaray’ın galibiyeti İtalyanları öfkelendirdi.

Juventus’u Şampiyonlar Ligi'nden Avrupa Ligi'ne gönderen maçın ardından İtalyan spor medyasında çıkan haber ve yorumlardan bazıları şöyle oldu:

La Gazzetta dello Sport, ''Sneijder 85. dakikada Juve’yle alay etti'', başlığıyla duyurduğu maç haberinde şu görüşleri aktarıyor:

''Şampiyonlar Ligi’nden çıkmak her zaman kötüdür. Ama Juve’nin İstanbul’da yaptığı şekilde, dün akşam yarıda kesilen ve kötü koşullarda yeniden başlayan bir maçta bitiş düdüğünden birkaç dakika önce bıçaklanarak çıkmak, çok çok kötüdür.''

''Acaba maç planlandığı gibi salı günü oynansaydı ya da ertesi gün normal şekilde oynamaya elverişli bir saha olsaydı sonuç ne olurdu diye sormak gerekiyor (7 dakikalık kar yağışı Türk Telekom Arena’ya diz çöktürmeye yetti.) Ya da Drogba isimli bu muhteşem santrofor Juve’de olsaydı ne olurdu? Siyah-beyazlıların oyuncuları değersiz olduğu için değil, ama Fildişi Sahilli futbolcu, Sneijder’le birlikte Mancini’nin takımının bel kemiğini oluşturdu ve sahayı, üzerindeki tüm karla birlikte yiyip yuttu.''

Corriere dello Sport ise ''Juve elendi'' diyor ve maçın tehlikeli bir zeminde oynandığını savunuyor.

''Tek amacı, gelecek pazartesi Nyon’daki çekilişleri sorunsuz şekilde yapabilmek için maçı daha fazla ertelemeden bitirmek olan UEFA suçlanıyor'' diyen gazete şöyle devam ediyor:

''Bu utanç verici gösteriyi bitirmek için Conte ve Drogba’nın yaptığı itirazlar da yeterli olmadı. Portekizli hakem, tüm açık sebeplere rağmen imkansız koşullarda oynanan maçı sonuna kadar götürdü. Felaket durumdaki saha oyuncuların güvenliğini bir saatten uzun süre boyunca riske soktu.

Neredeyse 19 saat süren bir maçın sonunda Juve Şampiyonlar Ligi’nden elendi.

Çamur ve karlar arasında Türklerin bayramı başladı.''

Tuttosport ise ''Sneijder Juve’yi eledi. Maç 1-0 bitti, ama ne öfke!'' başlığını kullanmış.

Gazete şu görüşleri savunuyor: ''Juventus küçük düşürüldü. Siyah-beyazlılar için lanetli bir maçtı, Buffon’u cezalandıracak açıyı bularak seyircileri çıldırtan Sneijder tarafından küçük düşürüldüler. Sahanın kötü şartlarına rağmen dişleri ve tırnaklarıyla oyuna tutunan Conte’nin ekibi inanılmaz bir hayal kırıklığı yaşadı. Bitime 5 dakika kala Türklerin golü, bu korkunç iki günü, Juve’yi Avrupa Ligi’ne sürerek noktaladı, üstelik hiç hak etmedikleri bir şekilde.''

İlgili haberler