Theo Walcott'ın "2-0" işaretine ceza yok

İngiltere Futbol Federasyonu, ezeli rakipleri Tottenham karşısındaki Federasyon Kupası maçında, oyundan çıkarken Tottenham taraftarlarına eliyle 2-0 işareti yapan Arsenalli Theo Walcott'a ceza verilmeyeceğini söyledi.

Karşılaşmanın 83'üncü dakikasında dizinden sakatlanan Walcott, sedyeyle oyun dışına çıkartılırken Tottenham taraftarlarının önünden geçtiği sırada 2-0 işaretini yaptı.

Arsenal Menajeri Arsene Wenger ise, 24 yaşındaki genç oyuncunun kendisine bozuk para atan Tottenham taraftarlarına yanıt verdiğini vurguladı.

Federasyondan yapılan açıklamada da "futbolcuya sorumluluklarının hatırlatıldığı" vurgulandı.

Arsenal'in sahası Emirates Stadyumu'nda oynanan maçtaki saha görevlilerinden birinin Walcott'a atıldığı söylenen bozuk paraları toplayıp, gerektiğinde kanıt olarak sunulmak üzere elinde tuttuğu söyleniyor.

İngiltere Futbol Federasyonu, hem Tottenham, hem de Arsenal taraftarlarının oturduğu tribünlerden maçın farklı zamanlarında atılan nesnelerle ilgili olarak iki kulüple de iletişime geçildiğini bildirdi.

Açıklamada "İngiltere Futbol Federasyonu bu tür tüm hareketleri kınıyor. Sorumluların, arasında ömür boyu maç yasağının da bulunduğu en ağır cezalara çarptırılmaları için, kulüpler ve polisle işbirliği yapılacaktır" denildi.

Arsenal'in teknik patronu Wenger, maçtan sonra da milli oyuncu Walcott'un cezalandırılmaması gerektiğini söylemişti.