Fransız futbolcuların seks davası başlıyor

Benzema ve Ribery Telif hakkı AFP

Fransız futbolunun yıldız oyuncularından Franck Ribery ve Karim Benzema hakkında18 yaşından küçük bir kadınla para karşılığında cinsel ilişkiye girdikleri iddiasıyla açılan dava bugün Paris’te başlıyor.

Bayern Münih'in 30 yaşındaki Ribery, Zahia Dehar'a 2009 yılında, "26. yaş günü hediyesi olarak" seks yaparken 18 yaşından küçük olduğunu bilmediğini öne sürüyor.

Real Madrid'in 26 yaşındaki golcüsü Benzema ise Paris’teki bir otelde gerçekleştiği öne sürülen buluşmanın, yaşanmadığını iddia ediyor.

Suçlu bulunurlarsa her iki futbolcu da 3'er yıl hapis ve 55 bin dolar para cezasına çarptırılabilecek.

Avukatlar iki sanığın duruşmaya katılmasını beklemediklerini söylediler.

Şikâyetini geri çeken Zahia Dehar'ın da mahkemeye gelmesi beklenmiyor. Avukatı Dehar'ın hiç bir talebi olmadığını söyledi.

Dehar ifadesinde iki futbolcu ile de para karşılığı ilişki kurduğunu ama yaşı hakkında onlara yalan söylediğini kaydetti.

Şu anda 21 yaşına gelen Zahia Dehar ise aradan geçen yıllar içinde dünyaca ünlü moda tasarımcısı Karl Lagerfeld'in lüks iç çamaşırı modellerini sunan manken olarak şöhrete kavuştu.

Ribery'nin avukatı Carlo Alberto Brusa, duruşmadan önce "Kendimize güveniyoruz ve mücadele edeceğiz" diye konuştu.

İki oyuncu Dehar ile 16 ve 17 yaşındayken para karşılığında ilişki kurmakla suçlanıyorlar.

Bayern Münih'te orta saha oyuncusu olan Ribery, Kuzey Fransa'da yoksulluk içinde geçen çocukluk yıllarından sonra Avrupa'nın en pahalı futbolcularından biri oldu.

Çocukluk aşkıyla evlenen Ribery, İslamiyet'i kabul ederek inançlı bir yaşam tarzı ve örnek bir aile babası imajı sergilemekteydi.

Fransa'da15 yaşını doldurmuş kişilerle cinsel ilişki yasal fakat 18 yaşından küçüklerle para karşılığında seks suç sayılıyor.

Fakat yüksek mahkeme bu suçu işlemekle suçlanan kişilerin, kadının yaşının küçük olduğunu bilmeleri halinde yasayı ihlal etmiş sayılacağına karar vermişti.

Ribery'nin kayınbiraderinin de küçük yaşta biriyle para karşılığı seks ile suçlandığı davada, beş diğer sanık da yaşı küçük kadınları para karşılığında ‘satmak’tan 10 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanıyorlar.

İlgili haberler