Real Madrid'de Bale sezonu kapattı mı?

Telif hakkı Reuters

İspanya'nın önde gelen spor gazetelerinden Marca, Salı günü idmanda sakatlanan Gareth Bale'in Çarşamba akşamı Rayo Vallecano karşısında kadroda olmayacağını yazdı.

Antrenör Carlo Ancelotti'nin, Real'in Atletico Madrid ile oynayacağı Şampiyonlar Ligi maçları öncesi Bale'i oynatarak risk almayacağı sanılıyor.

Barcelona'da yayımlanan Mundo Deportivo gazetesi ise Madrid'in Bale'in ayak parmağında kırık olmasından korktuğunu yazdı.

Gazeteye göre durum bu ise Bale sezonu fiilen kapatmış olabilir.

Real'in Kolombiyalı yıldızı James Rodriguez de Şubat ayında benzer bir sakatlık yaşamış ve sahalara dönmesi iki ayı almıştı.

Taraftar Bale'e sırtını döndü

Ancak kimi yorumculara göre, korkulduğu kadar ciddi değilse, Bale'in sakatlanması onun için bir nimet olabilir.

Gallerli oyuncu, birkaç aydır taraftarlar tarafından acımasızca eleştiriliyor.

Telif hakkı Getty

Madrid'de yayımlanan AS gazetesinin son anketine göre, taraftarların yüzde 31'i, Bale'in Ancelotti'nin ilk onbirinin çıkarılabilecek ilk isim olduğuna inanıyor.

Bale'in performansı

Gareth Bale, Levante'ye karşı geçen ay galibiyeti getiren bir performans sergiledi.

Hafta sonu Granada karşısında alınan 9-1'lik galibiyette de katkısı büyüktü.

Telif hakkı AP

Diğer taraftan bu iki maç arasında Barcelona'ya karşısında aldıkları El Clasico yenilgisi sırasında kötü performans sergiledi.

James Rodriguez'in tekrar forma giyebilir hale gelmesi ile sakatlık aslında Bale'i kadro dışı kalma utancından kurtarabilir.

Bu durum taraftar ve medya baskısına bir son vererek, transfer söylentilerini de azaltacaktır.

Hatta bu üç şey, sezon sonuna kadar Bale'in Real Madrid kariyerini kurtarmada iyi bir performanstan daha yararlı olabilir.