Totti efsanesi geri döndü

Telif hakkı AP

Artık yaşlandığı ve teknik direktörle anlaşmazlıklar yaşadığı söylentileri yüzünden zor günler geçiren Roma takımının efsanevi kaptanı Francesco Totti, dün akşamki Roma-Torino maçında 3 dakika içinde 2 gol atıp maçı alarak yeniden kalpleri kazandı.

Serie A'daki Roma takımının 39 yaşındaki emektar kaptanının bu sezon dolacak kontratının yenilenip yenilenmeyeceği belirsizliğini koruyor. Totti'nin artık yaşlandığı ve teknik direktör Luciano Spalletti tarafından nadiren oyuna alınarak emekliliğe hazırlandığı yorumları yapılıyordu.

Roma'daki Totti krizi, kaptan ile teknik direktörün geçen aylarda medya aracılığıyla atışmasıyla zirve yapmış, taraftarlar da "Totti'ciler" ve "Spalletti'ciler" olarak ikiye ayrılmıştı. Ancak Roma'da bar sohbetlerinin en ateşli tartışma konularından biri haline dönüşen "Totti gitmeli mi, kalmalı mı?" sorusu, dünkü Torino maçıyla rafa kaldırılmış gibi görünüyor.

Totti'nin dünkü Roma- Torino maçında 86. dakikada oyuna girmesinin ardından 3 dakika içinde 2 gol atarak 1-2'lik skoru 3-2 yapması üzerine basında ve sosyal medyada kaptan yeniden göklere çıkarılıyor.

Totti manşetlerde

Bir spor yorumcusunu ve stadyumdaki bazı Roma taraftarlarını gözyaşlarına boğan Totti, "efsane" benzetmesiyle spor gazetelerinin manşetlerinde yer aldı. La Gazzetta dello Sport bugün "Totti sen bir efsanesin" manşetiyle çıkarken, Corriere dello Sport da "Totti hem boğayı (Torino) hem de Spalletti'yi alt etti. Bir kaptan, yalnızca bir kaptan var" başlığını kullandı. La Repubblica "Süper Totti", Il Messaggero ise "Totti, Roma'dır" diye yazdı.

Sosyal medyada da Totti'nin artık emekli olması gerektiğini söyleyenlere bir ders verdiği yorumları yer aldı. Sosyal medya kullanıcıları Totti için "Günün azizi", "Roma'nın ölümsüz kralı", "Roma'nın tek gladyatörü" benzetmesi yaptı ve "Totti, bittiğini söyleyenlere sahada cevap verdi" diye yazdı.

Futbol kariyerine Roma'da başlayan ve başka hiçbir takımda oynamayan Francesco Totti ise maç sonrası "Çok güzel bir duyguydu" demekle yetindi.

İlgili haberler