Mourinho resmen Manchester United'ın başında

Telif hakkı PA

Manchester United, Van Gaal'ın görevden alınmasıyla boşalan teknik direktörlük görevine Jose Mourinho'nun getirildiğini açıkladı.

Portekizli teknik adam 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Görev yaptığı Portekiz, İngiltere, İtalya ve İspanya'da şampiyonluklar ve kupalar kazanan Portekizli teknik adam 2004'te Porto, 2010'da da İnter'in başındayken Şampiyonlar Ligi'ni kazanmıştı.

Mourinho, Chelsea'de görevden alındığı Aralık'tan bu yana işsizdi.

Manchester United Televizyonu'na konuşan Portekizli teknik adam, kulübün son üç yılının Manchester United'ın tarihini yansıtmadığını, kulüpte başarılı olabilmek için kendisi açısından zamanlamanın doğru olduğunu söyledi.

Mourinho, şöyle devam etti:

''Burası dev bir kulüp. En iyi teknik adamlara layık bir yer burası. Ben de, kulübün büyüklüğüne odaklanıp son üç yılı unutmak istiyorum. Kazanmak istiyorum. Futbolcuların ihtiyacı olan da kulak vermek. Kulübün tarihine odaklanmamız gerekiyor. İstediğimiz başarıya erişebilmek için elimden geleni yapacağım.''

Image caption Mourinho'nun Chelsea'nin başında görev yaparken kaydettiği büyük maç performansı

Portekizli teknik adamın transfer listesi konusunda çok fazla ayrıntı sızmış değil.

Ancak İnter'den eski oyuncusu Zlatan İbrahimoviç'in eski hocasının sözleşme imzalayacağı ilk oyunculardan biri olabileceği belirtiliyor.

Paris Saint Germain'den ayrılan İsveç milli takım yıldızı dün gazetecilere, Mourinho'nun Manchester United'ı yeniden zirveye çıkaracak isim olduğunu söyledi.