Hong Kong

 1. Bir çok uzman bunun çok nadir bir vaka olduğu ve genel sonuçlara varılmaması gerektiğini düşünüyor

  Hong Kong'da bir kişinin aylar sonra yeniden koronavirüs pozitif çıkması bağışıklık konusunda soru işaretleri yarattı. Ancak bir çok uzman 3 milyon vakada 1 tek örneğin, genel sonuçlar çıkarmaya yetmeyeceği görüşünde.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. hong kong'da bir protestocu

  Çin'in en popüler cep telefonu oyunlarından birini üreten şirketin müzik direktörü, kişisel SoundCloud hesabından paylaştığı bir şarkıda Mors alfabesiyle "Hong Kong'a özgürlük" mesajı verdiğinin ortaya çıkmasının ardından, görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Hong Kong

  Çin Ulusal Halk Kongresi, Hong Kong'a yönelik ulusal güvenlik yasasını onayladı. Yasa, Çin'in ulusal güvenliğine tehdit olarak görülen "her tür eylem ve etkinliği" yasaklıyor ve suç sayıyor. Ayrıca Çin güvenlik güçlerinin Hong Kong'da aktif olmasının yolunu açıyor. Son dönemde in karşıtı gösterilerle yeniden gündeme gelen Hong Kong'un tarihini özetledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Zoom

  Zoom, 1989'da Çin'in başkenti Pekin'de Tiananmen Meydanı'nda hayatını kaybedenler için anma töreni düzenleyen aktivistlerin hesaplarını kapattığını ya da askıya aldığını doğruladı. Son birkaç günde ABD merkezli iki Tiananmen tanığı Wang Dan ve Zhou Fengsuo ile Hong Kong'da her yıl anma törenlerini düzenleyen Lee Cheuk-yan, Zoom hesaplarının kapatıldığını duyurmuştu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Hong Kong

  Hong Kong'da binlerce kişi, 4 Haziran 1989'da Çin'in başkenti Pekin'deki Tiananmen Meydanı'nda hayatını kaybedenler için bir anma töreni düzenledi. Polis, koronavirüs önlemleri kapsamında gösterileri yasaklamış olmasına karşın törene müdahale etmedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Çin Ulusal Halk Kongresi

  Çin Ulusal Halk Kongresi, Hong Kong için önerilen ulusal güvenlik yasasını onayladı. ABD, İngiltere, Avustralya ve Kanada, Çin'i kınadı. Peki düzenleme neden Hong Kong'da protesoların yeniden başlamasına neden oldu?

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Hong Kong'daki üçlü anti-viral ilaç denemesinden 'umut veren sonuçlar'

  Bilim insanı laboratuarda

  Hong Kong'taki araştırmaclıar, Covid-19 hastalarında üç farklı ilacın kullanıldığı bir antiviral ilaç kokteyli kullanılmasından olumlu sonuçlar aldıklarını duyurdu.

  Lancet dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, hastalığı orta şiddette geçiden Covid-19 hastaları, bu ilaçların kullanıldığı tedaviyle daha hızlı iyleşti.

  127 yetişkinle yapılan araştırmada, 86 kişiye interferon beta-1b, opinavir-ritonavir ve ribavirin ilaçları verildi.

  Uzmanlar, çalışmanın sonuçlarını "erken ama önemli" diye tanımlarken, daha ağır hastalarda da araştırma yapılması çağrısında bulundu.

  Araştırma ekibinin başkanı Kwok-Yung Yuen "Deneyimiz, orta şiddetteki Covid-19 hastalarının erken dönemli tedavisinde üçlü antiviral ilaç tedavisinin, hastanın vücudundaki virüs miktarını hızla bastırdığını gösterdi" dedi.