Yeni Zelanda

 1. Getty Images

  Yeni Zelanda'nın Auckland kentinde bir süpermarkette bıçaklı saldırı düzenlendi. Polis, en az altı kişiyi bıçaklayan saldırganı vurarak öldürdü. Yaralılardan üçünün durumlarının ağır olduğu açıklandı. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern olayı, "terör saldırısı" olarak nitelendirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. jacinda ardern

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Türkiye'de Şubat ayında yakalanan ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir vatandaşı ile iki çocuğunu ülkeye geri almaya karar verdiklerini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Elinde şırıngalı bir doktor

  Yeni Zelanda'da 17 Ekim'de genel seçimle birlikte yapılan referandumun resmi olmayan sonuçlarına göre halk büyük bir çoğunlukla ötanazinin yasallaştırılmasına destek verdi. İlk sonuçlara göre oy kullananların yüzde 65'i, ölümcül hastaların hayatlarına yasal yollardan tıbbi destekle son verilebilmesine "Evet" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Jacinda Ardern (file photo)

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'ın Cumartesi günü yapılacak genel seçimi kazanması bekleniyor. Ardern, çalkantılı geçen ilk dönemi boyunca, nezaket mesajını korumayı başardı. Ancak Ardern iktidardaki ikinci dönemini isterken, BBC Muhabiri Shaimaa Khalil'e göre muhalifleri, ekonomiyi toparlamak ve on binlerce kişiyi yoksulluktan kurtarmak için, nezaket ve karizmadan fazlasının gerektiğini söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next