Müzik

 1. Adele attends a game between the Golden State Warriors and the Los Angeles Lakers on October 19, 2021

  Adele ile konuştuğu sırada yeni albümünü dinlemediğini söyleyen sunucunun röportajı iptal edildi. Televizyon sunucusu Matt Doran, Adele'in yeni albümünün Avustralya basınında yayımlanması planlanan tek röportajı için şarkıcı ile buluşmak üzere Londra'ya uçtu. Adele, Doran'a albümü nasıl bulduğunu sordu. Doran ise albümü dinlemediğini itiraf etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Mark Savage

  BBC Müzik Muhabiri

  GETTY IMAGES

  Cuma günü ABD'nin Texas eyaletindeki Houston kentinde düzenlenen Astroworld Müzik Festivali'nde yaşanan izdihamda 8 kişi hayatını kaybetti, onlarca kişi de yaralandı. İzdiham sırasında sahnede olan Travis Scott'ın konserine devam etmesi büyük tepki çekti.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Travis Scott

  ABD'nin Texas eyaletindeki Houston kentinde düzenlenen Astroworld Müzik Festivali'nde yaralanan bir seyirci, "kalabalığı kışkırtmakla" suçladığı rap sanatçıları Travis Scott ve Drake'e 1 milyon dolar tazminat talebiyle dava açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Amy Winehouse 243.000 dolara satılan elbiseyi Belgrad'daki son sahne performansında giydi

  Şarkıcı, besteci ve söz yazarı Amy Winehouse'un 800'e yakın eşyası açık artırmada yaklaşık 4 milyon dolara satıldı. Winehouse'un son sahne performansında giydiği elbise 243 bin dolara alıcı buldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Festivalde ABD'li rapçi Lil Baby de konser verdi

  ABD'de bir müzik festivalinde gerçekleşen izdiham nedeniyle en az sekiz kişinin öldüğü, yüzlerce kişinin de yaralandığı açıklandı. Yetkililer, Texas eyaletindeki Houston kentinde düzenlenen Astroworld Festivalindeki izdihamın, kalabalığın sahnenin önüne doğru ilerlemeye çalışmasından kaynaklandığını duyurdu. Kalp krizi geçiren 11 kişi hastaneye kaldırılırken sekizi kurtarılamadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. ABBA

  Ünlü İsveçli pop müzik grubu ABBA'nın, 40 yıl aradan sonra hazırladığı yeni albümü "Voyage" (Seyahat) bugün piyasaya çıktı. ABBA üyeleri, son kez albüm çıkardıklarını ve "Voyage" ile müziğe veda edeceklerini söylüyor. Yeni albümde 10 şarkı var.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Piyano'nun Prensi diye tanınan Li Yundi hakkındaki haber Çin sosyal medyasında büyük yankı uyandırdı

  Çin medyası, ünlü Çinli piyanist Li Yundi'nin bir seks işçisiyle birlikte olduğu suçlamasıyla gözaltına alındığını bildirdi. İnternet haber siteleri ve Çin Komünist Partisi'nin yayın organı Halkın Günlüğü'ne konuşan Pekin polis yetkililerinin açıklamasına göre 39 yaşındaki piyanist ile 29 yaşındaki seks işçisi, "yasa dışı bir faaliyet içinde olduklarını" itiraf ettiler.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. K-Pop

  K-Pop Türkiye'deki çeşitli medya organlarınca, cinsiyetsizleştirme amacı güden ve gençleri etki altına alan bir proje olarak anılıyor. Dinleyicileri için ise K-Pop; görselin, müziğin ve birlikteliğin bir arada sunulduğu bir paket.

  Daha fazla bilgi
  next