Nükleer silahlar

 1. ABD DONANMASI /THIEP VAN NGUYEN II

  ABD Donanması'nda görevli bir nükleer mühendis ve eşi, ülkenin nükleer sırlarını yabancı bir ülkeye satmaya çalıştıkları şüphesiyle gözaltına alındı. Jonathan Toebbe ve Diana Toebbe, yarın yargıç karşısına çıkacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Avustralya'nın HMAS Sheean denizaltısı

  Avustralya'nın ABD ve İngiltere ile AUKUS güvenlik paktı imzalaması ve Fransa'yla ikili 37 milyar dolarlık savunma anlaşmasından çekilmesi sonrası başlayan gerilim büyüyor. Avustralya ile Avrupa Birliği (AB) arasında bir ticaret anlaşması için yapılması planlanan görüşmeler ertelendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ankit Panda

  Kuzey Kore analisti

  The Academy of National Defense Science conducts long-range cruise missile tests in North Korea, as pictured in this combination of undated photos supplied by North Korea's Korean Central News Agency (KCNA) on 13 September 2021

  Kuzey Kore bu hafta başında, Japonya'nın büyük bir kısmını hedef alabilecek, uzun menzilli seyir füzesi denemeleri yaptı. Pyongyang'ın bu son füze denemesi ise bir dizi soruyu akıllara getiriyor: Neden şimdi, deneme ne kadar önemli ve ülkenin öncelikleri konusunda bize ne anlatıyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Kuzey Kore lideri Kim Jong-un

  Birleşmiş Milletler'e (BM) bağlı Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA), Kuzey Kore'nin Yongbyon'daki nükleer reaktörünü yeniden faaliyete geçirdiğine dair veriler olduğunu duyurdu. Tesislerde, nükleer silahlarda kullanılan plütonyumun üretildiğine inanılıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Man walking past posters of Iranian president-elect Ibrahim Raisi

  Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu (IAEA) İran'ın zenginleştirilmiş uranyum üretimine başladığını duyurdu. İngiliz, Fransız ve Alman yetkililer ise İran'ın bu hamlesinin, 2015'te sona eren nükleer anlaşma görüşmelerine gölge düşürebileceğini kaydetti.

  Daha fazla bilgi
  next