Olimpiyatlar

 1. Madalya tablosu

  Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda 33 dalda toplam 339 müsabaka gerçekleşiyor. İlk madalyalar 24 Temmuz'da sahiplerini buluyor. Olimpiyatların başlamasıyla birlikte madalya yarışını bu sayfadan takip edebilirsiniz.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Norveç kadın ve erkek plaj hentball takımlarının formalarındaki farklılık dikkat çekiyor.

  Bir plaj hentbolu takımına bikini altı yerine şort giyerek çıktıkları için ceza kesilirken aynı hafta Paralimpik bir sporcunun şortu 'fazla kısa ve uygunsuz' bulundu. Bilin bakalım bu sporcuların ortak yanı neydi? Hepsi kadındı ve hiçbirisi yarışlarda ne giyecekleri konusunda söz ve karar sahibi değildi. Üstelik yalnız da değillerdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Peter Ball

  BBC Dünya Servisi

  Jo Brigden-Jones 6 Ağustos günü 500 metre kano yarışına katılacak

  Avustralyalı kanocu Jo Brigden-Jones bir yıl gecikmeli olarak yapılan Tokyo 2020 Olimpiyatlarına, köpek balıkları ve timsahların yaşadığı bir nehirde idman yaparak hazırlandı, üstelik geceleri de acil tıp teknisyeni olarak çalışmayı sürdürdü.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Naomi Osaka

  Dünyanın en büyük spor organizasyonu olan Olimpiyatlar, Covid-19 salgını nedeniyle verilen bir yıllık ertelemenin ardından Tokyo'da bugün başladı. Türkiye'yi temsil eden sporcular da geçit törenindeki yerlerini aldı. 32. Yaz Olimpiyat Oyunları tarihte ilk kez seyircisiz gerçekleştiriliyor. Müsabakalar sırasında geçmiş olimpiyat oyunlarına ait ses efektleri kullanılacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Lebo Diseko

  Din Muhabiri

  Sara Gamal on the court

  Aynı zamanda inşaat mühendisi olan Mısırlı Sara Gamal, başarılarla dolu yaşam öyküsüne tarihi bir sayfa daha eklemek üzere. Basketbol oyunculuğundan hakemliğe geçiş yapan Sara, Olimpiyat Oyunları'nda ilk başörtülü hakem olacak.

  Daha fazla bilgi
  next