Ekrem İmamoğlu

 1. Ekrem İmamoğlu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Covid-19 testinin pozitif çıktığını ve hastanede tedavi altına alındığını açıkladı. Hastane odasından bir video mesaj paylaşan İmamoğlu, "Teması mümkün olduğu kadar azaltalım. Herkesin bu anlamda duyarlılık göstermesi şarttır. En büyük dileğim bu. Hepinizi çok seviyorum. İstanbul'da her şey çok güzel olmaya devam edecek, hiç endişeniz olmasın" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İBB Başkanı İmamoğlu: Ayakta yolcu yasağı 2 milyon yolcuya ‘sizi taşımıyoruz’ demek

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu.

  İçişleri Bakanlığı’nın toplu ulaşımda ayakta yolcu taşınmasına getirdiği yasağa ilişkin Fox TV'ye konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Şu anda alınan yasağa bakarsanız 2 milyon yolcuya ‘sizi taşımıyoruz’ demek anlamına geliyor” yorumunu yaptı.

  İstanbul Valiliği ile dün konuyla ilgili istişareye başladıklarını bildiren İmamoğlu, "Yasak benden çözüm senden mantığı ile bu iş olmaz. Bütün İstanbullular oturup bir çözüm bulmalıyız. İstanbul'un çözümü Ankara'dan gelmemeli" ifadelerini kullandı.

  İmamoğlu, toplu taşımada yaşanan sorunun en önemli çözümünün mesai düzenlemesi olduğunu savunarak, İBB'de mesainin saat 6'da başlayıp öğleden sonra 3'te bitmesini örnek gösterdi.

 3. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  TURKIYE SECIM

  Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerine yaklaşık üç yıl olmasına karşın, siyasi partilerde ittifak ve cumhurbaşkanı adaylığına ilişkin senaryolar gündemden düşmüyor. Muhalefet kulislerinde 2023'de olması planlanan seçimlerle ilgili hangi senaryolar konuşuluyor?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. CHP 37. Olağan Kurultayı başladı: Kılıçdaroğlu 6'ncı kez aday

  Ayşe Sayın

  Ankara

  Kılıçdaroğlu

  CHP'nin “Hedef iktidar” ana temasıyla gerçekleştirdiği37. Olağan Büyük Kurultayı başladı. Kurultay, pandemi nedeniyle, seyircisiz ve açık havada, bir amfi tiyatro olan Bilkent Odeon'da gerçekleştiriliyor.

  CHP liderli Kemal Kılıçdaroğlu eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Mansur Yavaş ile birlikte saat 11.00 de kurultay alanına geldi. Girişte “hak hukuk adalet” sloganlarıyla karşılandı.

  Kurultayın ilk günü olan bugün genel başkanlık, yarın ise Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyeliği seçimleri yapılacak.

  Pandemi nedeniyle kurultay alanına sadece delegeler, milletvekilleri, belediye başkanları ile onur kurulu üyeleri alınıyor.

  Kılıçdaroğlu'na üç rakip

  Basın mensupları ve diğer konuklar kurultayı, salon dışında yaklaşık 300 metre uzakta oluşturulan ayrı bir bir alanda, ekrandan izleyebiliyor.

  Kurultay salonu ve dışında oluşturulan alanlarda maske takmak zorunlu ve sosyal mesafenin korunduğu oturma düzeni oluşturuldu. Sık sık da sosyal mesafeye uyulması konusunda anons yapıldı.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6. kez genel başkanlık mücadelesi vereceği kurultayda, aday adaylığını açıklayan eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Kurultay Onur Üyesi Tolga Yarman ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner genel başkanlık için mücadele edecek .

  İmamoğlu

  İmamoğlu: Genel başkanımızla ilgili zerre sorgulayacağımız bir şey yok

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, kurultay resmi açılışı öncesinde gazetecilerin bulunduğu bölüme geldi. Bir süre CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun konuşmalarından derlenen ve kurultay katılımcılarının masalarına konulan “Özgür ve Adil Bir Türkiye için Yürüyüş” kitabını inceleyen İmamoğlu, gazetecilerin sorularını da yanıtladı.

  CHP Kurultayı’nda gazetecilerin bulunduğu alana gelerek değerlendirme yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu kurultayın iktidar kurultayı olduğunu hatırlatarak, "Bu kurultay diğerlerinden çok farklı. CHP sadece kendisine oy veren insanlar için bir umut kurultayı yapmıyor. Muhalefet ruhunu temsil eden tüm insanları kapsıyor. Dolayısıyla sorumluluğu çok büyük. Bütün delegelerin bu sorumlulukla davranması gerekiyor " dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu dönemde tarihi bir misyon üstlendiğine dikkat çeken İmamoğlu, "Bizim genel başkanımız özelikle son yerel seçimlerde tarihi bir misyon üstlendi. Dolayısıyla bizim genel başkanımız ile ilgili zerre kadar bir sorgulayacağımız bir şey yok. Etrafını iyi bir yönetimle toplamamız gerekiyor"dedi.

 5. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Can Akın Çağlar

  CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 8 Temmuz'da Genel Sekreterlik görevine eski Ziraat Bankası Genel Müdürü Can Akın Çağlar'ın getirildiğini duyurdu. Ancak Çağlar, eski görevi sırasında verdiği bazı krediler sebebiyle bankanın genel müdürlüğünden alınan, CHP'nin de zamanında eleştirdiği bir isim. Çağlar'la ilgili iddiaları ve CHP'lilerin yaklaşımını inceledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Ekrem İmamoğlu: Ayasofya Türkiye'nin gündemi değil, başka sorunlarımız var

  Ekrem İmamoğlu

  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Fox TV'de katıldığı programda Ayasofya tartışmaların sorulması üzerine şu yanıtı verdi:

  “Ayasofya Camii İstanbul’un fethinden beri bize emanet. Daha ileri gideyim 1500 yıllık tarihi bir emanet. Dünyanın mirası, muazzam bir eser.

  "Siz bugün yüzde 97 oranında turizmin donduğu, İstanbul’daki bütün otellerin kapalı olduğu, turizmin dip yaptığı yüzbinlerce insanın işsiz kaldığı bir ortamda bu tartışmayı açmak niye? Bizim konumuz mu şu an?

  “Bu süreci siyasallaştırıp siyasi zeminde konuşan ister benim partimden olsun, ister başka partiden olsun, sürece ihanet eder.

  "Bu gündem değil, başka sorunlarımız var."

  Ayasofya neden önemli ve tartışma yaratıyor?

  Ayasofya: Gündemden düşmeyen kilise, cami, müze