Suriye Demokratik Güçleri

 1. Fehim Taştekin

  Gazeteci-Yazar

  erdogan biden

  Suriye krizini çevreleyen taşlar yavaşça yerinden oynuyor. Son dönemde Rusya, ABD, Arap ülkeleri ve Çin'den gelen sinyaller, Suriye'de yeni bir döneme işaret ediyor olabilir. Gazeteci Fehim Taştekin'in analizi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Suriye

  İran ve Rusya'nın müdahil olması, IŞİD'in ortaya çıkması, ABD'nin YPG'ye desteği, Türkiye'nin askeri harekatları... 15 Mart 2011'de protesto gösterileriyle başlayan ve 10. yılını tamamlayan Suriye savaşının seyrini değiştiren kritik gelişmeleri derledik.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Mazlum Kobani

  Suriye'nin kuzeydoğusunu kontrol eden Suriye Demokratik Güçleri'nden (SDG) Mazlum Kobani, El Arabiya'nın El Hadath televizyonuna verdiği röportajda, "Yeni ABD yönetimiyle SDG arasında ortak bir program hazırlanacağını" söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. austin lloyd

  ABD'nin 46'ncı başkanı seçilen Joe Biden'ın Savunma Bakanlığı görevine emekli general Lloyd Austin'i aday göstereceği bildirildi. 2016'da emekli olan Austin, daha önce Irak'taki ABD güçlerinin ve Merkez Kuvvetler Komutanlığı'nı yürüttü.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Al Hol

  Suriye'nin kuzeydoğusunda, Suriye Demokratik Güçleri'nin (SDG) kontrol ettiği bölgede yer alan ve IŞİD üyelerinin eşleri ve çocuklarının tutulduğu Al Hol kampındaki Suriyeliler, evlerine geri gönderiliyor. ABD, kamplardaki vatandaşlarını geri aldıktan sonra Avrupa ülkelerine de çağrı yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. MSB: Türk ve Rus askeri heyetleri İdlib'i görüşecek

  Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Türk ve Rus askeri heyetlerinin bugün Milli Savunma Bakanlığı'nda İdlib’deki gelişmelerle sahadaki son durumun ele alınacağı bir toplantı gerçekleştireceği bildirildi.

  Idlib
 7. IŞİD'in elinden alınan bölgelerdeki kadın ve çocuklar, SDG kontrolündeki kamplara yerleştirildi

  Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyi'nin oluşturduğu "Bağımsız Uluslararası Suriye Arap Cumhuriyeti'ni Tahkikat Komisyonu" Suriye ile ilgili raporunu tamamladı. Rapora göre Suriye savaşında silahlı aktörlerin neredeyse tamamı cinayet, işkence, tecavüz, zorla yerinden etme ve yağma gibi savaş suçları işledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Heyet Moskova'da

  Suriye Demokratik Konseyi'nden İlham Ahmed ve Şam merkezli Halkların İradesi Partisi lideri Kadri Cemil, Moskova'da "Suriye'nin geleceğinde yerinden yönetim" öngören bir mutabakat metni imzaladı. BBC Türkçe'ye konuşan Ahmed, Rusya'nın mutabakata destek verdiğini söylerken üst düzey bir Rus dışişleri yetkilisi de bunun "Astana'yla çelişmeyen dengeli bir mutabakat" olduğunu söyledi. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next