Suriye Demokratik Güçleri

 1. ABD askeri

  Suriye'nin kuzeydoğusunda, Türkiye sınırındaki Kamışlı kentinde Suriye askerleri, kontrol noktasından geçmek isteyen ABD'ye ait askeri araçları durdurdu. İki grup arasında çıkan gerilim artınca ABD askerleri ateş açtı, Suriyeli bir asker hayatını kaybetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  Vladimir Putin ve Hakan Fidan

  MİT Başkanı Hakan Fidan, Suriye istihbaratının başındaki isimle Moskova'da bir araya geldi. Bu, iki ülke arasında kamuoyuna duyurulan ilk üst düzey doğrudan görüşme oldu. Ankara görüşmeyi, bir yıl önce Rus lider Vladimir Putin'in dile getirdiği "Adana Mutabakatı'nın uygulanmaya başlaması" olarak değerlendiriyor. Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Hakan Fidan

  Reuters haber ajansına konuşan bir Türk yetkili, "YPG'ye karşı mücadelenin" de masada olduğu bir toplantıda, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan ile Suriye istihbaratının başkanı Ali Memlük'ün görüştüğünü açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Tel Abyad

  Türkiye'nin düzenlediği Barış Pınarı Harekâtı sonrası Türk ordusu ve Türkiye destekli Suriyeli muhaliflerin kontrolüne geçen kuzey Suriye'deki Tel Abyad ilçesine bağlı Sülük köyünde bombalı araçla saldırı düzenlendi. Milli Savunma Bakanlığı, saldırıyla ilgili açıklama yaparak 8 sivilin hayatını kaybettiğini, bir sivilin de yaralandığını duyurdu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Ayn İsa kampı

  Suriye'nin kuzeyindeki Ain Ain kampından 6 çocukla birlikte kaçan Belçikalı IŞİD üyesi Tatiana Wielandt ve Bouchra Abouallal Türkiye'de gözaltına alındı. Ülkeleri tarafından istenmeyen IŞİD üyelerinin, geri dönüş için Türk makamlarına teslim olmayı tercih ettiği bildiriliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. US armoured vehicle drives past a burning gas flare in north-eastern Syria

  ABD Başkanı Trump, Amerikan askerlerinin Suriye'deki petrol sahalarını korumak için bölgede kalacaklarını söylüyor. Ama bu sahalardan elde edilen gelirler nereye gidiyor? Kontrol kimde? BBC Reality Check Suriye petrolünün kontrolünün kimde olduğunu inceledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Tal Abyad

  Pentagon'un raporuna göre IŞİD, Barış Pınarı Harekâtı ile ABD'nin bölgeden çekilmesiyle "Batı'ya yeni saldırı hazırlığı için imkanlarını yeniden yapılandırmaya başladı." AFP'nin aktardığı raporda IŞİD'in 'zaman ve alan kazandığı' belirtildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Bayraklar

  ABD Temsilciler Meclisi'nin Demokrat ve Cumhuriyetçi üyeleri, Başkan Donald Trump'a yazdıkları bir mektupta Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Washington ziyaretine karşı çıktıklarını ifade etti. Mektupta Trump'a ziyareti iptal etmesi çağrısı yapılıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. IŞİD bayrağı

  İçişleri Bakanlığı, Bakan Süleyman Soylu'nun yaptığı açıklamalar doğrultusunda, Pazartesi günü "yabancı terörist savaşçıların" ülkelerine iade edilmeye başlandığını açıkladı. Şu ana kadar kaç kişi iade edildi? Türkiye'nin elinde kaç IŞİD militanı var? Avrupa ülkeleri Türkiye'nin adımına ne diyor? Konuyla ilgili bilinenleri derledik.

  Daha fazla bilgi
  next