Cemal Kaşıkçı

 1. Woman uses iPhone in front of HQ of NSO group in Herzliya, Israel

  Bir İsrail şirketinin geliştirdiği casus yazılımın, bazı otoriter devletler tarafından kullanıldığı ve aralarında aktivistler, gazeteciler, iş insanları ve siyasetçilerin bulunduğu çok sayıda kişinin hedef alındığı iddia ediliyor. Veri sızıntısı sonucu başlayan araştırmanın 50 binden fazla cep telefonu numarasını kapsadığı belirtiliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı

  Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, 2018 yılının Ekim ayında Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yı İstanbul'da öldüren ekipten dört kişinin, bir önceki yıl ABD'de eğitim aldıklarını iddia etti. Gazete, dört kişiye verilen milis eğitimiyle ilgili sözleşmenin ABD Dışişleri Bakanlığı tarafından onaylandığını öne sürdü.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz: Suudi Veliaht prensi geciktirilmesizin cezalandırılmalı

  Hatice Cengiz

  Suikaste kurban giden Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman'ın cinayet nedeniyle "geciktirilmeksizin cezalandırılması gerektiğini" söyledi.

  Yazılı bir açıklama yapan Cengiz "Bu sadece aradığımız adaleti getirmekle kalmayacak, benzer cinayetlerin tekrarlanmısını önleyecek" dedi.

  Cengiz "Veliaht Prens cezalandırılmazsa bizi daima tehlikeye sokacak ve insanlığımızın üzerinde bir leke olarak kalacak" ifadelerini kullanırken, "Biden yönetiminden başlayarak, tüm dünya liderlerinin kendilerine Veliaht Prens ile el sıkışmaya hazır olup olmadıklarını sorgulaması gerek" diye de ekledi.

 4. Cemal Kaşıkçı

  ABD, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili istihbarat raporunu bugün kamuouyuna açıklayacak. Biden rapor açıklanmadan önce Suudi Arabistan Kralı Selman ile telefonda görüştü. 2019'da hazırlanan ancak eski ABD Başkanı Donald Trump'un kamuoyla paylaşmadığı raporda, cinayetin sorumlusu olarak Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın gösterildiği sanılıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Kaşıkçı

  2 Ekim 2018'de nikah işlemleriyle ilgili gittiği İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Cemal Kaşıkçı'yla ilgili İstanbul'da açılan davanın ikinci duruşmasında iddianameler birleştirildi. Dava 4 Mart'a ertelendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Erdoğan

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Suudi Kralı Selman telefonda görüşdü. Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Kral Selman, ikili ilişkilerin geliştirilmesi ve sorunların giderilmesi için diyalog kanallarının açık tutulması hususunda mutabık kaldı" dendi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. hatice cengiz

  İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın nişanlısı Hatice Cengiz, Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman hakkında cinayetin azmettiricisi olma suçlamasıyla ABD'de dava açtı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Kaşıkçı 2 Ekim günü Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'na girdikten sonra bir daha görülmedi

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Suudi Arabistanlı muhalif gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın İstanbul'da konsolosluk binasında öldürülmesiyle ilgili olarak ikinci bir iddianame hazırladı. İkinci iddianamede ikisi konsolosluk çalışanı altı firari şüpheli hakkında suçlamalar yer alıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Muhammed bin Salman ve Donald Trump

  Trump yönetimiyle ilgili salı günü yayımlanacak bir kitaptan Amerikan basınına sızan bazı bölümlere göre, ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı cinayetinden yaklaşık 4 ay sonra konuştuğu gazeteci Bob Woodward'a "Muhammed bin Selman'ı Kongre soruşturmasından ben korudum" dedi. Riyad'ın ABD ürünleri için milyarlarca dolarlık harcama yaptığını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next