Latin Amerika

 1. Kolombiya

  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de 2 kişide Mu varyantı görüldüğünü açıkladı. Koca, "Şu an ilave bir tedbir getirmeyi düşünmüyoruz çünkü şu ana kadar bizim yeni varyant olarak tespit ettiğimiz 2 vaka dışında olmadı Mu ile ilgili. Dolayısıyla ağırlıklı Delta ve Delta Plus şeklinde, yüzde 90'ı geçen oranda söz konusu" dedi. İlk olarak Kolombiya'da tespit edilen koronavirüs varyantı, sağlık birimleri tarafından yakından izleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Pedro Castillo

  Peru'da kamulaştırma ve istihdam vaatleriyle devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunu kazanan Pedro Castillo'nun galibiyeti kesinleşti ve ülkenin seçilmiş devlet başkanı ilan edildi. Peki Castillo kimdir, hangi sorunlarla karşı karşıya?

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Takım arkadaşları kupayı kutlarken Messi'yi havaya attı

  Arjantin uzun yıllardır hasret kaldığı Copa America'yı kazandı. Rakipleri Brezilya'yı deplasmanda, Rio'daki Maracana stadında 1-0 yenen Arjantin, 1993'ten bu yana ilk defa büyük bir uluslararası turnuvada zafere ulaştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Darío Brooks

  BBC News Mundo

  Wilder Ladino García on the side of the road

  Meksika sınırından ABD'ye geçmeye çalışırlarken babasından ayrılan Honduraslı çocuk, yol kenarında cansız bir bedenin yanında bulundu. Çocuk, Meksika makamlarının koruması altına alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Haiti Cumhurbaşkanı Jovenel Moise

  Haiti Cumhurbaşkanı 53 yaşındaki Jovenel Moise, başkent Port-au-Prince'te bulunan evinde öldürüldü. Suikasti duyuran Başbakan Claude Joseph, ülkenin yönetiminin kendisine geçtiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. El Salvador, bitcoini yasal para birimi ilan eden ilk ülke oldu. El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin bitcoini para birimi olarak tanıma teklifi, Kongre'de 84 üyenin verdiği 62 oyla kabul edildi.

  El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele'nin teklifiyle hazırlanan ve Kongresi'nin onayladığı yasa, 90 gün içinde yürürlüğe girecek. Yeni kanunla bitcoin El Salvador'da ABD Doları gibi resmi para birimi olacak. Ülkede tüm iş yerleri bitcoin ile yapılan ödemeleri kabul edecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Aerial view of people walking among tombs during a burial at "Martires 19 de Julio" cemetery on April 17, 2021 in Comas, in the outskirts of Lima, Peru

  Peru'da koronavirüsün neden olduğu Covid-19 hastalığı sonucu daha önce duyurulduğu gibi 69 bin 342 değil, 180 bin 764 kişinin öldüğü açıklandı. Peru böylece dünyada nüfusuna oranla en fazla Covid ölümünün görüldüğü ülke oldu.

  Daha fazla bilgi
  next