Muharrem İnce

 1. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Muharrem İnce

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin şimdilik herhangi bir seçim ittifakına katılma niyeti olmadığını, muhalefetin cumhurbaşkanlığı seçimine birden fazla adayla girmesi gerektiğini söyledi. İnce, "Kesinlikle çoklu aday olması lazım. Bence Sayın Kılıçdaroğlu da, Akşener de aday olmalıdır, HDP de aday çıkarmalıdır. Aday sayısı ne kadar çok olursa, katılım o kadar yüksek olur. Buna rağmen Erdoğan, birinci turda 50+1'i alıyorsa zaten yapılacak bir şey yok" dedi. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayı 18 Eylül’de toplanacak, İnce tek aday

  Ayşe Sayın

  Ankara

  Muharrem İnce

  Memleket Partisi 1. Olağan Kurultayı, 18 Eylül’de Ankara Spor Salonu’nda yapılacak. Partinin kurucu Genel Başkanı Muharrem İnce, tek genel başkan adayı oldu.

  17 Mayıs’ta Muharrem İnce’nin kurucu genel başkanlığında kurulan Memleket Partisi, il kongreleri sürecinin tamamlanmasının ardından, 1. Olağan Kurultay aşamasına geldi.

  Kurultay hazırlıkları ile ilgili basın toplantısı düzenleyen Genel Başkanvekili Gaye Usluer, parti tüzüğü gereği, genel başkan adayının, parti üyelerinin eğilim oyları ile belirlendiğini açıkladı.

  Usluer’in verdiği bilgiye göre İnce, 250 kurultay delegesinin önerisiyle genel başkan aday adayı oldu.

  Usluer, 11 Eylül’de üyelerin katılımıyla yapılan eğilim yoklaması sonucu tek aday adayı olan İnce’nin12 bin 783 delegenin oyuyla genel başkan adayı olduğunu söyledi.

  Ankara Spor Salonu’nda 18 Eylül’de yapılacak olan Memleket Partisi’nin 1. Olağan Kurultayı’nda, genel başkan seçiminin yanı sıra Parti Meclisi ve Genel Disiplin Kurulu üyeleri de belirlenecek.

  Kurultayın tamamlanması ile Memleket Partisi, 6 aydan önce olmamak koşulu ile ilk genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine katılabilecek.

 3. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce

  Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin genel merkez binasının açılışını yaptı. İnce, genel başkan olarak ilk kez çıktığı kürsüde partisinin ilkelerini, hedeflerini ve yol haritasını açıkladı. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Muharrem İnce

  Muharrem İnce, bir süredir devam eden parti kurma çalışmalarını tamamlahedefi ne?dı ve Memleket Partisi'nin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. İnce böylece gençlik kollarından itibaren görev aldığı ve Cumhurbaşkanı adayı da olduğu CHP'de gerçekleştiremediği genel başkanlık hedefini de yaşama geçirdi. Nihai hedefi ise "Cumhurbaşkanı adayı" olup seçilmek. Ankara'dan Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gaye Usluer

  CHP Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer partisinden istifa etti. Eski milletvekili Usluer, şu anda bir partiye katılma düşüncesi olmadığını söyledi. Ancak kulislerde Usluer'in, kuruluş dilekçesini 19 Mayıs'ta vermeyi planlayan Muharrem İnce'nin partisine katılabileceği konuşuluyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Koronavirüs tedavisi gören Muharrem İnce ve eşi taburcu oldu

  CHP'den istifa ederek parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, eşi Ülkü İnce ile birlikte koronavirüs tedavisi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nden taburcu edildi.

  Başlattığı 'Memleket Hareketi' ve yeni parti kurma çalışmaları devam ederken 11 Nisan'da yaptırdığı Covid-19 testi pozitif çıkan İnce'nin eşi de 16 Nisan'da test yaptırdı ve o da pozitif çıktı.

  Hastanedeki tedavileri tamamlanan İnce çifti, taburcu edildi. İnce ve eşinin bir süre daha evde karantinada kalacakları öğrenildi.

  View more on twitter
 7. Muharrem İnce koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı

  Muharrem İnce

  Eski CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce, yaptırdığı Covid-19 testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.

  Yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren ve bu sebeple son olarak Ankara'da yeni partisinin genel merkez binası inşaat çalışmalarını inceleyen İnce, "benimle temaslı olanların test yaptırmalarını rica ediyorum" paylaşımı yaptı.

  View more on twitter
 8. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Muharrem İnce

  CHP içinde başlattığı "Memleket Hareketi"ni partileştirme kararı alan eski milletvekili Muharrem İnce, 40 yılı aşkın süre çeşitli kademelerinde siyaset yaptığı ve 2018 seçimlerinde kendisini cumhurbaşkanı adayı gösteren CHP'den istifa etti. İnce, "Atatürk'ün emanetini, işgalden kurtarmak için terk ediyorum" dedi. CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise İnce'nin istifa kararını açıklarken partiyi hedef alan eleştirilerine tepki gösterdi. Öztrak, İnce'yi "Cumhur İttifakı ağzıyla konuşmakla" suçladı. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Muharrem İnce: Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik

  Muharrem İnce

  Yeni bir parti kurma çalışmalarını sürdüren eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin, 80 kişilik ekibi ile Nevşehir'in Avanos ilçesinde yaptığı kamp sona erdi. İnce, "Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik" dedi.

  'Memleket Hareketi' adı altında Türkiye’yi dolaşan İnce, üç gün süren kampın sonunda parti tüzüğünü hazırladıklarını belirtti:

  "Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik. Herhalde Türkiye'de en çağdaş, en demokratik tüzük bizimkisi olacak. Genel Başkan sultanlığına son verdik. Partide ön seçimi esas kıldık. Üyelerle genel başkan seçimini esas kıldık. Parlamentoda grup başkanvekilliği seçimlerini 'iç yönetmelikle değiştirilemez, milletvekillerinin özgür iradeleri ile seçilir' diye tüzük hükmü haline getirdik. Türkiye'de demokrasi isteyebilmek için partinizde demokrasi olması lazım. Kendi evinizin içinde demokrasi yoksa millete demokrasi vaat edemezsiniz."

  İnce, parti programının da yüzde 90 oranında tamamlandığını söyledi. “Birkaç küçük eksiğimiz var. Onları da önümüzdeki günlerde bitireceğiz." dedi. Ancak partinin isminin henüz belirlenmediği bilgisini verdi.