Teknoloji

 1. James Clayton & Chris Fox

  Teknoloji Muhabirleri

  Epic Games logo seen on an iPhone

  Apple, popüler Fortnite oyununun geliştiricisi Epic Games ile hukuk mücadelesini kaybetti. ABD’nin California eyaletinde bir mahkeme Apple’ın, uygulama geliştiricilerinin kullanıcılara App Store dışından daha ucuza ödeme yapma imkanından bahsetmesine izin vermesi gerektiğine hükmetti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Joe Tidy

  BBC News, Bilişim Muhabiri

  Sahte Banksy NFT eseri

  İngiltere'de bir bilgisayar korsanı, dünyaca ünlü sokak sanatçısı Banksy'nin resmi internet sitesi üzerinden bir NFT müzayedesi düzenleyerek 244 bin sterline (2 milyon 800 bin TL) sanatçıya ait olmayan sahte bir eser sattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Zoe Kleinman

  Teknoloji Muhabiri

  Benyamin Ahmed

  Londra'da yaşayan 12 yaşındaki Benyamin Ahmed, bilgisayarında ürettiği 3 bin 500 balina grafiğinden oluşan koleksiyonunun NFT sertifikası satışıyla 290 bin sterlin (yaklaşık 3,3 milyon TL) kazandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Joshua Haigh

  Technoloji Muhabiri

  OnlyFans logo

  İngiltere merkezli yetişkinlere özel içerik paylaşılan OnlyFans sitesi ve uygulaması, kullanıcılarından aldığı yaygın tepkinin ardından, içerik üretimine dair politika değişikiliklerini askıya aldığını duyurdu. Şirket seks işçilerinin içerik üretmesini engelleyeceğini açıklamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Amos Zeeberg

  BBC Future

  Robot

  Batı ülkeleri robotları ve yapay zekayı bir tehdit olarak görse de Japonya’nın bu konulara felsefi yaklaşımı, ülkenin makinalarla daha derin bir ilişki kurmasına yol açmış durumda.

  Daha fazla bilgi
  next