Spor

 1. Guillem Balague

  Futbol Yazarı

  Pep Guardiola ve Lionel Messi

  Geçen hafta Manchester City'deki sözleşmesi uzatan Guardiola'ya sorulan ilk sorulardan biri, bu durumun Messi'nin City'e katılma şansını yükseltip yükseltmediği oldu. Futbol yazarı Guillem Balague'e göre Guardiola'nın heves kırıcı cevabına rağmen bu gelişme Messi'nin City'e gelmesini kolaylaştırabilir.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İngiltere’de düşük riskli bölgelerdeki açık hava spor müsabakalarına 4 bine kadar seyirci alınabilir

  Laura Scott

  BBC Sport Muhabiri

  futbol stadı

  BBC Sport’un edindiği bilgilere göre İngiltere genelinde 2 Aralık’a kadar uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarının ardından açık hava spor müsabakalarına dört bine kadar seyirci alınması planlanıyor.

  Başbakan Johnson’ın bugün 2 Aralık sonrası için planlarını Avam Kamarası’nda açıklaması bekleniyor.

  Plan önümüzdeki günlerde vekillerin onayına sunulacak.

 3. IOC Başkanı Thomas Bach

  Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, gelecek yıl düzenlenecek Tokyo Olimpiyatları'nın seyircili yapılacağından emin olduğunu söyledi. Koronavirüs salgını nedeniyle bir yıl ertelenen Tokyo Olimpiyatları, 23 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Beşiktaş'ın TFF'den karantina süresi talebi: "10 güne düşürülsün"

  Beşiktaş kulübü oyuncuları

  Beşiktaş kulübü 9 Kasım'da üç, 11 Kasım'da bir, 12 Kasım'da da dört futbolcusunun koronavirüs testinin pozitf çıkmasının ardından, TFF'ye 14 günlük karantina kuralının 10 güne düşürülmesi talebinde bulundu.

  Sağlık protokolü gereği testi pozitif çıkan futbolcunun 14 gün karantina ve iki testinin negatif çıkma zorunluluğu var.

  Ancak; Sağlık Bakanlığı'nın bir süre önce değiştirdiği genel protokollerle pozitif çıktıktan sonra semptom göstermiyorsa karantina süresi 10 güne düşürülmüş ve sonucu negatife dönen kişinin karantinasının bitirilmesi kararı alınmıştı.Beşiktaş'ın en azından 3 futbolcuyu Başakşehir maçına yetiştirebilmesi için 9 Kasım'da Covid-19 pozitif olan üç futbolcunun test sonuçlarının bir an önce negatife dönmesi ve TFF'nin 14 gün olan izolasyon süresini 10 güne düşürmesi gerekiyor.

  DHA'nın aktardığı habere göre, bu konunun Kulüpler Birliği toplantısında Beşiktaş Başkan Ahmet Nur Çebi tarafından dile getirildiği ve TFF Başkanı Nihat Özdemir'e de söylendiği öğrenildi.

  Nihat Özdemir'in kulüplerin bu isteğini sağlık kuruluna ileteceğini ve mutlaka değerlendirmeye alınacağını ifade ettiği bildirildi.Ahmet Nur Çebi'nin Kulüpler Birliği toplantısında, "Sağlık Bakanlığı'nın uygulaması 10 gün, bizim de bu uygulamaya geçmemiz lazım. Çünkü bu sayılar artarak devam ederse maçlar oynanmaz ve ligler bitmez" dediği ifade edildi.

 5. Galatasaray, bir futbolcusunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu

  Galatasaray logosu

  Galatasaray, futbol takımında bir oyuncunun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

  Galatasaray tarafından yapılan açıklama şöyle:

  Quote Message: Ülkesinde milli takımıyla kampta olan bir oyuncumuzun, orada yapılan Covid 19 PCR testi pozitif çıkmıştır. Milli takım sağlık heyeti ile kulübümüz sağlık heyeti, oyuncumuzun gerekli sağlık protokolünü uygulamaya başlamıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur from Galatasaray Spor Kulübü
  Galatasaray Spor Kulübü
 6. Fernando Duarte

  BBC Dünya Servisi

  Brezilya'nın 1970 Dünya Kupası finalinde İtalya'ya karşı aldıkları 4-1'lik zaferin ardından.

  Brezilyalı efsane futbolcu Edson Arantes do Nascimento ya da dünyaca bilinen adıyla Pele, bugün 80’inci doğum gününü kutluyor. Tarihin en ünlü sporcularından biri hakkında pek çok kişinin duymadığı 10 hikayeyi derledik.

  Daha fazla bilgi
  next