Rusya

 1. Beyrut limanı

  Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta Salı günü en az 135 kişinin ölümüne ve 5 binden fazla kişinin de yaralanmasına yol açan patlamada infilak eden 2 bin 750 ton amonyum nitratın Mozambik'te bir madende kullanılmak üzere sipariş edildiği, mürettebatın maaşını ödeyemeyen geminin fazladan yük alarak güzergahında olmamasına rağmen Lübnan'a uğradığı ortaya çıktı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Dünya çapında 100'den fazla koronavirüs aşısı geliştiriliyor

  Rusya Sağlık Bakanı Mikhail Murashko, Rusya'nın Covid-19 aşı çalışmalarında klinik test aşamasının başarıyla sonuçlandığını ve Ekim ayında toplu aşı uygulamasına başlamayı planladıklarını açıkladı. Murashko, yerel basında çıkan haberlere göre ilk olarak doktorlar ve öğretmenlerin aşılanacağını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Koronavirüs: Rusya'dan Türkiye'ye uçak seferleri yeniden başladı

  Rusya'dan Türkiye'ye Covid-19 salgını nedeniyle durdurulan uçak seferleri yeniden başladı. Anadolu Ajansı, seferlerin bugün 02:15'te Vnukovo Havalimanı'ndan yola çıkan Türk Hava Yolları (THY) uçağı ile başladığını duyurdu.

  Çoğunluğunu Rusların oluşturduğu yolculardan bir kısmı İstanbul üzerinden Antalya’ya giderek tatil yapmayı hedeflediklerini söyledi.

  Geçen yıl ağırladığı yaklaşık 7 milyon turistle Türkiye, Rusların en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

  Türkiye ile Rusya arasındaki uçuşlar, Covid-19 salgını nedeniyle Mart ayında durdurulmuştu.

  Rusya
 4. Kaçaturyan kardeşler

  Krestina, Angelina ve Maria Kaçaturyan kardeşler hakkında cinayet davası açılması ülkede büyük tepkiye neden olmuştuBugünkü duruşmada, Krestina ve Angelina Kaçaturyan yargıç önüne çıkacak. Olay sırasında 17 yaşında olan kardeşleri Maria'nın davası ayrı görülüyor. Maria da cinayetten yargılanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. aşı

  Amerikan CNN Televizyonu, Rus yetkililerin iki haftadan az bir süre içinde, başkent Moskova'daki Gamaleya Enstitüsü tarafından geliştirilen bir koronavirüs aşısına onay vermeyi planladıklarını duyurdu. CNN'e göre Rusya, bu durumda dünyada koronavirüs aşısına onay veren ilk ülke olacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Erdoğan-Putin telefon görüşmesi: 'Azerbaycan-Ermenistan gerilimi, Suriye ve Libya ele alındı'

  Erdoğan ve Putin

  Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi yaptığı açıklandı.

  Görüşmede, "Türkiye-Rusya ilişkilerini güçlendirecek adımların değerlendirildiği ve Azerbaycan-Ermenistan gerilimi ile Suriye ve Libya başta olmak üzere bölgesel gelişmelerin ele alındığı bildirildi.

  Ayrıca. Erdoğan ve Putin'in, ikili ilişkiler ve bölgesel konularda iş birliği ve diyaloğu sürdürme konusunda mutabık kaldıkları ifade edildi.

 7. Putin: Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durum Rusya için çok hassas bir konu

  Putin

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki sınırda devam eden çatışmaların Rusya açısından oldukça hassas bir konu olduğunu söyledi.

  Rus RIA haber ajansını kaynak gösteren Reuters’da yer alan habere göre Putin, “Ermenistan-Azerbaycan sınırındaki durum bizim için çok hassas” dedi.

  Azerbaycan-Ermenistan sınırının Tovuz bölgesinde 12 Temmuz’da başlayan ve ağır silahların da kullanıldığı çatışmalarda iki taraftan 16 asker ve 1 sivilin hayatını kaybettiği açıklandı.

  Her iki taraf da birbirini sınırdaki sivil bölgelerini topçu ateşine tutmakla suçlamıştı.

  View more on youtube
 8. Uzaydan Dünya

  ABD ve İngiltere, Rusya'yı uzaydaki bir uydusundan "silah benzeri bir cisim" fırlatma denemesi yapmakla suçladı. ABD teste dair ellerinde kanıt olduğunu belirtirken, İngiltere bu tür eylemlerin "uzayın barışçıl kullanımını tehdit ettiğini" belirtti.

  Daha fazla bilgi
  next