Kuzey Kore krizi

 1. Kim Jong-un

  Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, İşçi Partisi'nin sekizinci kongresinde, uyguladığı ekonomi politikalarının büyük ölçüde başarısız olduğunu kabul etti. Kim, geçmişin "acı tecrübelerini" tekrarlamayacağını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Receptionist at North Korea's Changgwangsan Hotel

  Kuzey Kore'deki oteller 1970'lerden kalma mimarisiyle insana zamanda yolculuk hissi yaşatıyor. Bu oteller şimdi "Pyongyang'ın Otelleri" adlı bir kitapta bir araya getirildi. BBC Korece Servisi'nden Julie Yoonnyung'un kitabın yazarıyla görüştü.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Kuzey Kore toz bulutları

  Çin'den geldiği ve ülkeye koronavirüs getireceği söylenen "sarı toz" bulutu nedeniyle halka evlerinden çıkmama uyarısı yapıldı. Uyarının ardından başkent Pyongyang'da sokakların tamamen boşaldığı görüldü.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Çin'den alınan ağır nakliye kamyonları değiştirilerek gezici füze rampaları haline getiriliyor

  Kuzey Kore'nin askeri bir geçitle sergilediği yeni "dev" balistik füze, ülkenin askeri kapasitesi konusunda tecrübeli uzmanları dahi şaşırttı. Kitle imha silahları uzmanı ve One Earth Future Foundation tarafından yürütülen Açık Nükleer Ağlar (ONN) programının başkan yardımcısı Melissa Hanham, yeni silah hakkında açık kaynaklardan sahip olunan bilgileri BBC için değerlendirdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Kim Jong-un

  Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Güney Kore Okyanus ve Balıkçılık Bakanlığı'ndan bir yetkilinin öldürülmesi nedeniyle Seul'den özür diledi. Gözlemciler, Kim Jong-un'un özür dilemesinin nadir görülen bir durum olduğuna dikkat çekiyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Güney Kore'nin, Kuzey Kore sınırındaki Yeonpyeong Adası.

  Güney Kore Savunma Bakanlığı, Okyanus ve Balıkçılık Bakanlığı'nın bir yetkilisinin Kuzey Kore askerleri tarafından vurulduğunu ve cesedinin yakıldığını duyurdu. Bakanlık, "gaddarca bir eylem" dediği bu olay için Kuzey'den açıklama istedi ve sorumluların cezalandırılmasını istedi.

  Daha fazla bilgi
  next