Kuzey Kore krizi

 1. North Korean leader Kim Jong Un delivers a policy speech at the second-day sitting of the 5th Session of the 14th Supreme People"s Assembly

  Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, Güney Kore yönetimiyle aralarındaki iletişimi sağlayan "kırmızı hattın" yeniden oluşturulmasına yeşil ışık yaktı. Kim, ABD'den gelen diyalog sinyallerini ise "aldatmaca" olarak niteledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. North Korean Military Parade

  Virgil Griffith, Pyongyang'da katıldığı bir konferansta, Kuzey Kore'nin ABD yaptırımlarını delmesine yardımcı olduğuna dair suçlamayı kabul etti. Ethereum Vakfı'nın eski kıdemli araştırmacıları arasında olan Griffith, savcılıkla vardığı anlaşmanın ardından 6,5 yıla kadar hapis cezası alabilir.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Kim Yo-jong yönetimde etkili ve sözlerini titizlikle seçen bir politikacı

  Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un kız kardeşi Kim Yo-jong,"düşmanca politikalarına son verdiği takdirde" Güney Kore ile yeniden müzakere yapabileceklerini söyledi. Kim Yo-jong, etkili bir siyasi kişi olarak bilinse de böylece daha önce benzeri görülmemiş bir şekilde diplomasi sahnesine çıkmış oldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Güney Kore televizyonları, henüz güncel görüntüleri yayınlanmayan denemeyi eski roket videolarıyla paylaştı

  Kuzey Kore, ülkenin doğusunda iki balistik füze denemesi gerçekleştirdi. Güney Kore de denizaltından fırlatılan balistik bir füzeyi test ettiğini açıkladı. Bu teknoloji dünyada yalnızca sayılı ülkede mevcut. Japonya Başbakanı Yoşihide Suga, Kuzey Kore'nin füze denemelerinin bölgede barışa tehdit oluşturduğunu söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Törende bazı kortejlerde koruyucu giysili asker ve işçiler yürüdü

  Kuzey Kore, komünist devletin kuruluşunun 73. yıldönümü dolayısıyla büyük bir askeri geçit töreni düzenledi ama törende bu kez balistik füzeler sergilenmedi. Gece saatlerinde yapılan askeri geçit töreninin devlet medyasında yer alan fotoğraflarında gaz maskeleri takmış koruyucu giysiler giyinmiş asker ve işçiler dikkat çekti.

  Daha fazla bilgi
  next