Asya

 1. Eski Sri Lanka Balıkçılık Bakanı Dilip Wedaarachchi

  Eski Sri Lanka Balıkçılık Bakanı Dilip Wedaarachchi, koronavirüsün balıktan bulaşmadığını söylediği basın toplantısında çiğ balık yedi. Salgının ülkede başkent Colombo'daki bir balık pazarından yayıldığı söylentilerinin ardından Sri Lanka'da balık satışları durma noktasına gelmişti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Vietnam"s Prime Minister Nguyen Xuan Phuc (L) and Minister of Industry and Trade Tran Tuan Anh (R) cheer after the virtual signing ceremony for the Regional Comprehensive Economic Partnership (RCEP) in Hanoi, Vietnam, 15 November 2020.

  15 ülke, küresel ekonominin neredeyse üçte birini kapsayan, dünyanın en büyük ticaret bloğunu oluşturdu. Bölgesel Kapsamlı Ekonomik Ortaklık (RCP) 10 Güneydoğu Asya ülkesinin dışında, Güney Kore, Çin, Japonya, Avusturalya ve Yeni Zelanda'dan oluşuyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Receptionist at North Korea's Changgwangsan Hotel

  Kuzey Kore'deki oteller 1970'lerden kalma mimarisiyle insana zamanda yolculuk hissi yaşatıyor. Bu oteller şimdi "Pyongyang'ın Otelleri" adlı bir kitapta bir araya getirildi. BBC Korece Servisi'nden Julie Yoonnyung'un kitabın yazarıyla görüştü.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Bakü'de bir restorana asılmış Türk ve Azerbaycan bayrakları

  BBC Moskova Muhabiri Steve Rosenberg, Dağlık Karabağ'daki çatışmaların ışığında Rus basınında Türkiye ile Rusya ilişkilerini ele alan haberleri derledi. Basında, Türkiye'nin, eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği topraklarında Rusya'nın etkisine karşı meydan okuma girişimlerine dikkat çekiliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Olağanüstü halde askeri kamyon başında bekleyen bir asker.

  Kırgızistan Parlamentosu, 4 Ekim'deki tartışmalı genel seçimin ardından düzenlenen protesto gösterileri sonrası geçen hafta başkent Bişkek'te ilan edilen olağanüstü halin kaldırılmasını kararlaştırdı. Karar, Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov'un istifasını duyurmasından bir gün sonra alındı.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Sooronbay Jeenbekov

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooranbay Ceenbekov, istifa ettiğini açıkladı. Ceenbekov, cumhurbaşkanlığının internet sitesinden yaptığı açıklamada, ülkesinde şiddet olaylarının sürmesinin önüne geçmek istediğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Bangladeş'te düzenlenen bir protesto gösterisi

  Bangladeş Adalet Bakanı Enisül Hak, BBC'ye yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Abdül Hamid'in, Salı gününden itibaren geçerli olmak üzere tecavüz suçlarına müebbet hapis yerine idam cezası getiren bir kararname yayımlayacağını söyledi. Başkent Dakka ve diğer kentlerdeki protesto dalgası, geçen hafta sosyal medyada bir toplu tecavüz videosunun yayımlanmasından sonra başlamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Singapore'da yeni doğmuş bir bebek

  Singapur hükümeti, koronavirüs salgını döneminde çiftleri bebek sahibi olmaya özendirmek için yeni bir teşvik programı başlatma kararı aldı. Program kapsamında bebek sahibi olacak çiftlere çocuk başına 10 bin dolara kadara çıkan mevcut yardımlara ek olarak bir seferlik bir ödeme yapılacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. 102 karatlık pırlanta

  Hong Kong'da internet üzerinden yapılan bir müzayedede 102 karatlık nadir bir pırlanta 15,7 milyon dolara satıldı. Uzmanlar, sahibinin rezerv fiyat (satıcının kabul edeceği asgari fiyat) koymaması nedeniyle, pırlantanın "ucuza gittiğini" söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next