Eğlence

 1. Mark Savage

  BBC Müzik Muhabiri

  DeGeneres şovunu 'birbirine karşı iyi ve saygılı olma' ilkesi üzerine kurmuştu

  Ünlü Amerikan komedyen ve sohbet programı sunucusu Ellen DeGeneres'in şovuyla ilgili soruşturmada, programın gündelik yönetimiyle ilgili "ciddi eksiklikler" bulunduğu sonucuna varıldı. Personelden bazı kişilerin işine son verildi. DeGeneres yaşananlar nedeniyle özür diledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Elif Key

  Gazeteci, New York

  Seyfi Dursunoğlu

  "Öyle bir yetenekti ki, diline geleni söylediği halde kimse ona darılmayacak, seyirciler dizlerine vurarak gülecek, ahlaki açıdan dozunu kendilerinin ayarladığı namus, iffet kavramlarına birer şaplak inecek ve hikayenin sonunda kimsenin kalbi kırılmayacaktı." Gazeteci Elif Key, 87 yaşında hayatını kaybeden ve Huysuz Virjin karakteriyle tarihe geçen Seyfi Dursunoğlu'nu yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Amerikan pembe dizisi Cesur ve Güzel çekimlere başladı: Öpüşme sahnelerinde oyuncuların gerçek hayattaki partnerler kullanılacak

  Cesur ve Güzel oyuncuları
  Image caption: Dizi, 2017'de 30'uncu yılını kutlamıştı.

  Bir dönem Türkiye'de de yayımlanan Amerikan pembe dizisi Cesur ve Güzel -The Bold and the Beautiful, koronavarüs salgını nedeniyle ara verilen çekimlere başladı.

  Çekimlerde hastalığın yayılmasını önlemek için, öpüşme sahnelerinde aktör ve aktrislerin gerçek hayattaki partnerleri yer alacak. Oyuncuların güvenli mesafeden daha fazla yakınlaştığı sahnelerde ise manken kullanılması düşünülüyor.

  1987'de başlayan dizinin yapımcısı Bradley Bell "Yıllar sonra yine televizyon dünyasında öncü olduk ve şimdiki güvenlik standartlarıyla diziyi çekebildik. Bu çok heyecan verici" dedi.

 4. Japonya'dan lunaparka gidenlere mesaj: 'Çığlığınızı içinizden atın'

  FUJIYAMA Q-HIGHLANDER EKRAN GÖRÜNTÜSÜ

  Japonya'da koronavirüsün yayılmasını önleme amacıyla lunaparklardaki dönme dolaplar ve trenlere binenlere "Çığlık atmayın" uyarısı yapıldı.

  Tokyo'da yeni önlemlerle 1 Haziran'da açılan Fuji-Q Highland adlı lunaparkta eğlence sessiz yapılacak.

  Lunaparkı ziyaret edenlere bağırmamaları ve çığlık atmamaları tavsiye ediliyor.

  Bazı müşteriler, dönme dolaplarda ve trenlerde çığlık atmamanın mümkün olmadığını söylüyor, özellikle de yaklaşık iki kilometrelik Fujiyama treninde. Tren saatte 130km hıza ulaşıyor ve bir aşamasında 70 metre birden iniyor.

  Park resmi YouTube sayfasından nasıl sessiz eğlenilebileceğini ve sessizce trene binilebileceğini gösteren bir video yayınlamıştı.

  Tren 1996 yılında açıldığında dünyanın en hızlı ve en yüksek treniydi.

  Fujiyama'nın iki yönetici, uygulamaya karşı çıkanlar için lunaparkta yayınladıkları video mesajda "Çığlığınızı içinizden atın" dedi.

  Japonya'da futbol maçlarına da sınırlı sayıda seyirdi alınıyor ve takımlarını tezahürat yapmadan, alkışlamadan ve kaşkollarını sallamadan desteklemeleri isteniyor.

 5. Moskova'da tiyatrolar 'gelecek aydan itibaren yüzde 50 kapasiteyle açılabilecek'

  Moskova'da oynanan bir tiyatro oyunu

  Rusya'da koronavirüs vakaları 700 bini geçerken, Moskova sakinlerinin gelecek aydan itibaren tiyatrolara gidebilmesine izin verileceği açıklandı.

  Tass Haber Ajansı'na göre, Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Uluslararası Kültür İşbirliği Özel Temsilcisi Mikhail Shvydikoy, tiyatroların yüzde 50 izleyici kapasitesiyle çalışabileceklerini söyledi.

  Shvydkoy, kullanılabilecek kapasite yüzdesinin, Eylül ayında artırılabileceğini umduğunu belirtti.

  Rusya'da ülke genelindeki vaka sayısı 700 bini aştı ve ABD, Brezilya ve Hindistan'ın ardından dünyada dördüncü sırada.

  Ancak alınan önlemlerle, kayıtlara geçen yeni vaka sayısında azalma görülüyor.

 6. Kasabian grubunun eski solisti eski nişanlısına saldırdığını itiraf etti

  Tom Meighan

  İngiliz rock grubu Kasabian’ın eski solisti Tom Meighan, eski nişanlısına saldırdığını itiraf etti.

  Grup bir gün önce, Meighan’ın ‘kişisel sorunları’ nedeniyle Kasabian grubundan ayrıldığını duyurmuştu.

  39 yaşındaki şarkıcı Meighan, Salı günü Leiscester’de eski nişanlısı Vikki Ager’e saldırdığı suçlamasıyla hakim karşısına çıkıp suçunu kabul etti.

  Mahkemede, saldırıya bir çocuğun tanıklık ettiği ve gördüğü aile içi şiddet olayını yardım hattı 999’a ilettiği belirtildi.

  Savcı Naeem Valli, çocuğun ‘panik yaşadığının ve korktuğunun sesinden anlaşıldığını’ ifade etti ve mağdurun da “Bırak beni, bırak beni” dediğinin duyulduğunu söyledi.

  Duruşmada, Meighan’ın eski nişanlısı Ager’e saldırdığı sırada üzerinde ‘ağır alkol kokusu olduğu’ belirtildi.

  Kasabian grubu Meighan’ın ayrılmasının karşılıklı alınan bir karar olduğunu ifade edip açıklamasında, “Tom kişisel sorunlarıyla boğuşuyordu, bir süredir davranışlarını da etkiledi. Şimdi tüm enerjisini hayatını yoluna koymaya odaklamak istiyor. Başka bir yorum yapmayacağız” dedi.

  Meighan da daha sonra Twitter hesabından “Bugünkü açıklamadan sonra herkese iyi olduğumu söylemek istedim. Şimdi çok iyi bir yerdeyim. Bütün sevginiz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Yakında hepinizle yeniden görüşeceğim” yazdı.