Nükleer güç

 1. İsrail'in yeni başbakanı Naftali Bennet kabine toplantısında dünya güçlerini İran konusunda uyardı

  İran'a güvenilemeyeceğini söyleyerek, Tahran ile nükleer faaliyetleri konusunda yeni bir anlaşmaya şiddetle karşı çıkan yeni İsrail Başbakanı Naftali Bennett, ABD ve müttefiklerini 'Tehlikenin farkına varmaları için son fırsat' diyerek uyardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Sonat Kerem

  Kiev

  Çernobil

  Tarihin en büyük çevre felaketlerinden birine yol açan Çernobil Nükleer Santrali'ndeki patlamanın üzerinden 35 yıl geçti. Ukrayna'da 26 Nisan 1986'da meydana gelen facianın etkileri günümüzde de endişe yaratmaya devam ediyor. Peki o gün neler yaşandı? Bugün de devam eden riskler var mı? Kiev'den gazeteci Sonat Kerem yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Natanz nükleer tesisinden geçen ekim ayına ait bir uydu görüntüsü

  İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, Pazar günü yer altındaki Natanz nükleer tesisine yönelik saldırının intikamının alınacağını söyledi. İran yetkilileri önce "sabotaj" dedikleri olayla ilgili olarak İsrail'i suçlamıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. İran'ın Buşehr kenti yakınlarındaki nükleer tesisi

  Yeni ABD yönetimi, Trump döneminde çöken İran nükleer anlaşmasının yeniden canlandırılması için Avusturya'nın başkenti Viyana'da yapılacak görüşmelere katılıyor. ABD'li ve İranlı yetkililer aynı masada yer almazken, Avrupalı diplomatlar iki heyet arasında aracılık yapacak.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ilgın Yorulmaz

  Tokyo

  11 Mart 2021 fukuşima anma

  Japonya'nın eski başbakanlarından Morihiro Hosokawa, Tomiichi Murayama, Junichiro Koizumi, Yukio Hatoyama ve Naoto Kan, Fukuşima felaketinin 10'uncu yıldönümünde eşzamanlı bildiriler yayınlayarak nükleer enerjiye karşı olduklarını belirttiler.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Hisae Unuma, Fukuşima'daki aile mezarlığında, 10 yıl önce hayatını kaybeden yakınlarını anıyor

  Japonya'nın Fukuşima kentindeki nükleer felaketin üzerinden 10 yıl geçti. Adada son 1000 yılda meydana gelen en büyük deprem ve tsunami sonucu 15 bin kişi hayatını kaybetti. Felakete yol açan ihmalleri, yerinden olan insanların hayatlarının nasıl değiştiğini ve yaraları sarma girişimlerini inceledik.

  Daha fazla bilgi
  next