Genetik bilimi

 1. Bir hücrenin yüzeyinden dışarı çıkan Sars-Cov-2 virüsleri

  Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Hasan Tezer Türkiye'ye özgü koronavirüs varyantlarının tespit edildiğini ve bunların etkisinin "yakın zamanda" araştırılıp açıklanacağını söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Laura Plitt

  BBC News Mundo

  antikorlar

  Bilim insanlarının 65 yaş üzerindekilere yönelik Covid-19 riskiyle ilgili uyarılarında kronik hastalıkların yanı sıra bu grubun bağışıklık sisteminin zayıflığı da önemli rol oynuyor. Bağışıklık sistemimiz nasıl zayıflıyor ve güçlendirmek için neler yapılabilir?

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Koronavirüs

  İngiltere Sağlık Bakanı Matt Hancock, İngiltere'de mutasyona uğrayan yeni koronavirüs türünün ardından, Güney Afrika'da belirlenen varyantın daha hızlı bulaştığını ve endişe verici olduğunu, bunun İngiltere'ye de ulaştığını açıkladı. 501.V2 adı verilen bu türle ilgili şu ana kadar elde edilen bilgiler neler?

  Daha fazla bilgi
  next
 4. ASI

  Bilim insanları, koronavirüsün İngiltere'de tespit edilen yeni türünün mevcut aşıları etkilemesinin beklenmediğini söylüyor. Ancak bu yeni türün, laboratuvar ortamında çoğaltılarak elde edilecek örneklerinin etkilerine dair daha fazla çalışma yapılmasının gerektiği vurgulanıyor.

  Daha fazla bilgi
  next