Uber

 1. esrar

  ABD merkezli şirket, Kanada'nın Ontario eyaletinde esrar teslimatına başlayacağını açıkladı. Şirketin yemek siparişi için kullanılan Uber Eats uygulaması üzerinden yakında esrar ürünleri de sipariş edebilecek.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İstinaf Mahkemesi Türkiye'de Uber'e erişim engelini kaldırdı

  uber

  İstinaf Mahkemesi ilk derece mahkemenin aldığı kararı hatalı buldu ve hem web sitesine hem de uygulamasına geçen yıl erişim engeli getirilen Uber'e erişim engelini kaldırdı.

  Erişim engelinin kaldırılması ile birlikte Uber, taksi ürünüyle Türkiye genelinde faaliyet göstermeye devam edebilecek.

  Uber Global sözcüsü, "Türkiye’ye inanıyoruz ve bağlıyız. İstinaf mahkemesi Uber Taksi ile faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edebileceğimizi teyit ettiği için mutluyuz. Uygulamamızı İstanbul'daki tüm yolcu ve sarı taksi şoförlerine sunmaya devam edeceğiz" dedi.

  2014 yılından itibaren İstanbul'da hizmet vermeye başlayan Uber'in bugüne dek 4,5 milyondan fazla kişi tarafından indirilerek kullanıldığı belirtilirken erişim engelinin kalkması ile, Uber uygulamasında UberTaksi hizmetinin sunulabileceği ifade edildi. Uber uygulamasını erişim engelinden önce İstanbul’da 14 bin 500 taksi sürücüsü kullanılıyordu.

 3. Car with Lyft and Uber stickers

  ABD'nin California eyaletinde bir mahkeme, Uber ve Lyft'in sürücülerini serbest çalışanlar yerine kadrolu çalışan olarak sınıflandırmaları gerektiğine karar verdi. Firmaların ihtiyati tedbir kararına itiraz etmek için 10 günleri var.

  Daha fazla bilgi
  next