23 Haziran İstanbul seçimleri

 1. Mahmut Hamsici

  BBC Türkçe, İstanbul

  Kabaktepe

  Adalet ve Kalkınma Partisi'nin İstanbul İl Kongresi'nde İl Başkanlığı görevine Osman Nuri Kabaktepe seçildi. Peki daha önce AKP'de herhangi bir görev almayan Kabaktepe kim ve AKP'nin İstanbul il örgütündeki değişim nasıl yorumlanıyor? Mahmut Hamsici'nin haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. İmamoğlu ve İHE

  İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP'li yönetim ve çoğunluğu elinde bulunduran AKP arasında bir süredir Halk Ekmek büfelerinin sayısının artırılması üzerinden bir tartışma devam ediyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. İBB'nin Kanal İstanbul anketi: Yüzde 64,2 karşı

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) düzenlediği Kanal İstanbul anketinin sonuçları açıklandı.

  İBB'nin web sitesinde yapılan açıklamaya göre ankete katılan 606 bin 317 kişinin yüzde 64,2'si Kanal İstanbul'a karşı olduğunu ifade etti. Yüzde 34,1 projeyi desteklerken yüzde 1,7 fark etmez yanıtını verdi.

  Ayrıca ankete katılanların:

  • Yüzde 63,2’si Kanal İstanbul'un faydalı olmayacağını
  • Yüzde 67,1’i İstanbul’un acil sorunlarından biri olmadığını belirtti.

  Katılımcıların yüzde 18,9'u deprem, yüzde 19'u Kanal İstanbul'un susuzluk riskini artıracağını; yüzde 15,2'si Boğazlar Antlaşması’nı ihlal edeceğini ifade ederken, yüzde 13,6 olumsuz etkisi olmayacağını düşündüğünü söyledi.

  Kanal İstanbul’a harcanacak 100 milyar ile ‘İstanbul’un depreme dayanıksız yapı stokunun yenilenmesini isteyenler yüzde 39; İstanbul’un başka sorunlarına öncelik verilmeli diyenler yüzde 22,7 oldu.

  "Sizce Kanal İstanbul’a kimin ihtiyacı var?" sorusun ise ‘yüzde 26,9 arsa spekülatörlerinin; yüzde 17 yabancı finans çevrelerinin; yüzde 14,1 ihale alacak şirketlerin, yüzde 4,3 plaza projesi yükselecek olanların, yüzde 35 ise İstanbul halkının" cevabını verdi.

  View more on youtube