Göç

 1. Moria

  Avrupa Birliği, mülteci ve göçmen akışına ne şekilde yanıt verileceği konusunda üye ülkeler arasında yıllardır devam eden anlaşmazlık karşısında, AB içinde göç idaresini daha etkin kılacak bir sistem uygulanması çağrısında bulundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Organ kaçakçılığı

  BBC'nin Panorama programı, Mısır'ın Kahire kentindeki organ ticaretini araştırdı. Avrupa'ya götürülme vaadiyle kandırılıp, organları çalınan kurbanlarla konuşan BBC ekibi, organ ticareti yapan çete üyelerine de ulaştı. Bir çete üyesi, her hafta 20-30 arası böbrek nakli ayarladıklarını söylerken, bazı insani yardım kuruluşlarının da organ bulmak için kendilerine yardım ettiğini anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. BBC News

  Görsel ve Veri Gazeteciliği Ekibi

  Hala her yıl yüzlerce kişi Akdeniz'den Avrupa'ya geçmeye çalışırken yaşamını yitiriyor

  2015 yılında yüzbinlerce insanın Avrupa'ya ulaşmaya çalıştığı mülteci krizinden bugüne göçün yoğunluğu azalmış gibi görünüyor ama Akdeniz hala yaşamlarını değiştirmeye çalışan yüzlerce insana mezar oluyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Sakız Adası'nda mülteci kampları

  Yunanistan Sahil Güvenliği, Pazar günü yaptığı açıklamada 26 Türk sığınmacıyı taşıyan iki balıkçı teknesinin Sakız Adası'na ulaştığını duyurdu, yerel medya da kaçanların siyasi iltica başvurusunda bulunduklarını yazdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Övgü Pınar

  Roma

  Banksy'nin fonladığı gemi göçmenleri kurtarmak için Akdeniz'e açıldı

  İngiliz sokak sanatçısı Banksy'nin finansmanını sağladığı bir gemi, Avrupa'ya geçmeye çalışan göçmenlere yardım için Akdeniz'e açıldı. Louise Michel gemisi için açılan internet sitesinde verilen bilgiye göre gemi Perşembe günü 89 kişiyi kurtardı.

  Daha fazla bilgi
  next