Tarih

 1. Bella Falk

  Belgesel Yapımcısı & Seyahat Yazarı

  pamukkale

  Pamukkale'deki Hierapolis Antik Kenti'nde bulunan gizemli "Cehennem Kapısı"nın yüz yıllardır süregelen gizemi, modern bilim sayesinde çözüldü. Belgesel yapımcısı Bella Falk, BBC Seyahat için kaleme aldı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Sinan Onuş

  Ankara

  Demirel 1971'de Adana'da

  9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in hayatını kaybetmesinin üzerinden 6 yıl geçti. 27 Mayıs 1960 darbesiyle görevden alınan Başbakan Adnan Menderes'in mirasına sahip çıkan ve merkez sağın lideri olan Demirel, siyasi kimliği dışında çeşitli sözleriyle de Türkiye siyasetine damgasını vurmuştu. Gazeteci Sinan Onuş, 17 Haziran 2015'te BBC Türkçe için Demirel'in hayatını yazmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Efe Öç

  BBC Türkçe

  1928 Milli Takım kadrosu

  Euro 2020 futbol şampiyonası bir yıl gecikmeli olarak başlıyor. Turnuvada parlayabilecek takımlar arasında gösterilen Türkiye, klasik olarak tanımlanan ay yıldızlı forması ile üst turları hedefliyor. Klasik kırmızı bantlı formayı, Türkiye Milli Futbol Takımı ilk kez bundan yaklaşık 100 yıl önce giydi. BBC Türkçe'den Efe Öç'ün haberi...

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Justin Rowlatt

  BBC Çevre Muhabiri

  Jaguar I-Pace (I-PACE) battery-electric crossover SUV on display at Brussels Expo on January 9, 2020 in Brussels

  Pek çok otomotiv uzmanı kritik eşiğin aşıldığını ve elektrikli araç satışlarının çok kısa bir sürede benzinli ve dizel araçları geçeceğini düşünüyor. BBC Çevre Muhabiri Justin Rowlatt, bunun nasıl mümkün olacağını anlatıyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Fernando Duarte

  BBC Dünya Servisi

  İspanyol gribi

  Aralık 2019'da başlayan koronavirüs salgını aradan 1,5 yıl geçmesine rağmen halen devam ediyor. Bu, yaklaşık 100 yıl önceki İspanyol gribi salgınından bu yana dünyanın karşı karşıya olduğu en büyük kamu sağlığı krizi olarak gösteriliyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Esra Yalçınalp

  BBC Türkçe

  Mustafa Kemal Atatürk

  Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs 1919'da Bandırma Vapuru ile Samsun'a çıktı ve İtilaf Devletleri'nin işgaline karşı Kurtuluş Savaşı'nı başlattı. Siyaset Bilimci Prof. Dr. Ahmet Demirel, Mustafa Kemal'in askeri başarılarıyla tanınan bir Osmanlı paşasıyken tüm yurt çapında saygı duyulan siyasi bir lidere dönüşmesinin ilk adımı olan 19 Mayıs 1919'un öncesi ve sonrasında neler yaşandığını BBC Türkçe'ye anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Sarah McDermott

  BBC Dünya Servisi

  Blanche ve üç oğlu 1980'de. Jesse fotoğraf için "Ailemiz dağılmadan önceki dönem" diyor.

  Jesse Thistle ömrünün 10 yıldan fazlasını sokaklarda ve cezaevinde geçirdi. Ama buna rağmen, çocuk yaşta yanında ayrıldığı annesinin yardımıyla Kanadalı yerli atalarının kültürü hakkında uzmanlaşan bir profesör oldu. Jesse yaşadıklarını BBC Outlook'a anlattı.

  Daha fazla bilgi
  next