Gazetecilik

 1. New Yorker Dergisi yazarı Jeffrey Toobin (sağda)

  New Yorker'la birlikte CNN'in de hukuk danışmanlığını yapan Toobin, "Kameram kapalı sandım ve utanç verici bir hata yaptım. Karımdan, ailemden, dostlarımdan ve iş arkadaşlarımdan özür dilerim" dedi. 60 yaşındaki Toobin, iddialar hakkında başka bir açıklama yapmadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Irina Slavina (file photo)

  Rusya'da, araştırmacı gazeteci Irina Slavina, Nizhniy Novgorod kentinde İçişleri Bakanlığı binası önünde kendisini yakarak intihar etti. Irina Slavina intiharı öncesi Facebook hesabında yaptığı açıklamada, "Sizden ölümümden Rusya Federasyonu'nu sorumlu tutmanızı istiyorum" dedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Amerikalı gazeteci Andre Vltchek, Karaköy'de ölü bulundu

  ABD'li gazeteci Andre Vltchek
  Image caption: ABD'li gazeteci Andre Vltchek

  ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy Kemankeş Sokak'ta aracının içinde ölü bulundu.

  Rusya doğumlu Amerikalı gazeteci Andre Vltchek (57), eşi Rossie İndira Vltchek ve iki şoförle birlikte 9 gün kaldığı Samsun'dan kiraladığı VIP araçla İstanbul'a yola çıktı.

  Kalacakları otelin önüne saat 05.30 sıralarında geldiklerinde eşi, Vltchek'i uyandırmak istedi.

  Vltchek'i hareket etmediğini gören eşi ve şoförler sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri Vltchek'in öldüğünü belirledi.

  Polis ekipleri sokağa güvenlik şeridi çekti. Olay yeri inceleme ekipleri ise araçta inceleme yaptı.

  Belgeselci ve araştırmacı gazeteci Andre Vltchek'in ölümünü polis kayıtlarına "şüpheli ölüm" olarak geçtiği öğrenilirken, cenaze Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

  Araç incelenmek üzere emniyet otoparkına çekilirken, Vltchek'in eşi ve şoförlerin ifadesinin alınacağı öğrenildi. Polisin olaya ilişkin soruşturması devam ediyor.

  ABD'li gazeteci Andre Vltchek, Karaköy Kemankeş Sokak'ta aracının içinde ölü bulundu

  12 Eylül'de röportaj vermişti

  Vltchek, 12 Eylül'de Aydınlık gazetesine de bir röportaj vermişti.

  Röportajda Vltchek için şu ifadeler yer aldı:

  "Andre Vltchek St. Petersburg doğumlu, felsefeci, roman yazarı, belgeselci ve araştırmacı gazeteci. Onlarca ülkeden ve kriz bölgesinden yayın yaptı. Yayımlanan son altı kitabı; “New Capital of Indonesia”, “China Belt and Road Initiative”, “China and Ecological Civilization” John B. Cobb, Jr. ile beraber, “Revolutionary Optimism, Western Nihilism”, “Aurora” isimli roman kitabı ve “Exposing Lies Of The Empire”.

  En çok bilinen belgeselleri arasında Rwanda Gambit var. Noam Chomsky ile birlikte hazırladıkları kitap “On Western Terrorism” Türkçede yayımlandı.

  Vltchek şu anda Latin Amerika’da ve Doğu Asya’da yaşıyor. Dünyanın farklı ülkelerini ziyaret etmeye ve gazeteciliğe devam ediyor."

 4. hastane

  Hekim örgütleri, Türkiye'de koronavirüs vakalarının en fazla görüldüğü illerin başında gelen başkent Ankara'da, salgının tamamen kontrolden çıktığını belirtiyor. Ankara Tabip Odası'na göre, Ankara'da 799 sağlık çalışanı Covid-19'a yakalandı. Diğer yandan, Kısa Çalışma Ödeneği'nin uzatılabileceği belirtildi ve Sergen Yalçın'ın koronavirüse yakalandığı duyuruldu.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. (Soldan sağa) Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Aydın Keser, Mehmet Ferhat Çelik ve Hülya Kılınç

  Libya'da hayatını kaybeden MİT personelinin haberleştirilmesine ilişkin davada "istihbarat faaliyeti ile ilgili bilgi ve belgeleri ifşa etmek" suçundan Murat Ağırel, Aydın Keser ve Ferhat Çelik 4 yıl 8 ay, Barış Pehlivan ve Hülya Kılınç ise 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı. Pehlivan, Ağırel ve Kılınç gece saatlerinde tahliye edildi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Berza Şimşek

  BBC Türkçe

  (Soldan sağa) Barış Pehlivan, Barış Terkoğlu, Murat Ağırel, Aydın Keser, Mehmet Ferhat Çelik ve Hülya Kılınç

  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı; Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Odatv Sorumlu Haber Müdürü Barış Terkoğlu, Odatv muhabiri Hülya Kılınç, Yeniçağ yazarı Murat Ağırel, Yeni Yaşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Ferhat Çelik ile Yeni Yaşam Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Aydın Keser'in cezalandırılmasını istedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Tim Davie

  BBC'nin yeni Genel Müdürü Tim Davie, bu hafta göreve geldikten sonra yaptığı ilk konuşmasında BBC'nin televizyon lisansı sisteminden abonelik sistemine geçilmesini desteklemediğini ve çalışanların tarafsızlık ilkesine aykırı olacak şekilde sosyal medyada yorum ve görüşlerini bildirmemeleri için düzenlemelerin 'katıl bir şekilde uygulanacağını' söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Trump

  Amerikan haber sitesi Huffington Post'un Beyaz Saray muhabiri Shirish V. Date, ABD Başkanı Trump'a "Şimdiye kadar söylediğiniz tüm yalanlardan pişman mısınız?" diye sordu. Trump soruya cevap vermedi.

  Daha fazla bilgi
  next