Malezya

 1. Kilise

  Malezya'da Yüksek Mahkeme, Hristiyanların "Allah" demesini yasaklayan kararı bozdu. Bir Hristiyan'ın içinde Allah sözcüğü geçen dini malzemelerine el konulmasından sonra açılan davadaki bu kararla ülkede bu konuda onlarca yıldır devam eden hukuki mücadele de böylece sona erdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. A bride and a groom in festive costumes

  Koronavirüs salgını birçok çiftin "kalabalık düğün" hayallerini suya düşürdü. Ancak Malezya'da bir çift, koronavirüs yasaklarının ilginç bir yöntemle etrafından dolaşarak 10 bin kişiyi düğünlerine davet etmeyi başardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Malezya Kralı Abdullah Sultan Ahmed Şah (Solda) ve Enver İbrahim

  Malezya'da başbakan yardımcılığı görevinden alındığı 1998'den beri liderlik kavgası veren ve erkek bir danışmanına tecavüz ettiği iddiasıyla yaklaşık 10 yıl hapis yatan muhalefet lideri Enver İbrahim, bugün Kral Abdullah Sultan Ahmed Şah'la görüşerek hükümeti kurma görevinin kendisine verilmesini istedi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Zackrydz Rodzi'nin telefonunda bulduğu bir selfie

  Malezya'nın Johor eyaletinde, Zackrydz Rodzi adlı bir kişinin, kaybettiği ve ertesi gün evinin arkasındaki ormanda bulduğu cep telefonundan maymun selfieleri ve videoları çıktı. Zackrydz Rodzi, maymunun telefonunu yemeye çalışırken çekilen görüntüleri Twitter'da paylaştı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Ece Göksedef

  BBC Türkçe

  MİT

  Milli İstihbarat Teşkilatı son yıllarda yurt dışında düzenlediği operasyonlarını artırdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü yaptığı konuşmada "Kaçırılan vatandaşlarının kurtarılması için bizden yardım talebinde bulunan ülke sayısı da giderek artıyor" dedi. Peki MİT'in yurt dışındaki operasyonlarının artmasının sebebi ne? Ece Göksedef'in haberi.

  Daha fazla bilgi
  next