Kuveyt

 1. Katar ve S. Arabistan prensleri

  Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Ferhan Al Suud, Katar ile dört Arap ülkesi arasındaki diplomatik ilişkilerin yeniden tesis edildiğini duyurdu. Suudi Arabistan, Bahreyn, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri yaklaşık üç buçuk yıldır Katar'a ambargo uyguluyordu.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kuveyt Emiri için başsağlığı mesajı

  13 Aralık 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah bir araya geldi.
  Image caption: 13 Aralık 2017'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah bir araya geldi.

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah için başsağlığı mesajı yayımladı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter hesabından yayımladığı mesajında, "Vefat haberinden derin üzüntü duyduğum Kuveyt Emiri Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'a Allah'tan rahmet, Türk milleti adına dost ve kardeş Kuveyt halkına başsağlığı diliyorum" dedi.

  91 yaşındaki Al-Sabah, bugün Amerika Birleşik Devletleri'nin Minnesota eyaletinde tedavi gördüğü bir hastanede hayatını kaybetti.

 3. internetteki ev hizmetçisi reklamları.

  BBC Arapça Servisi'nin Kuveyt'te yaptığı araştırma, Körfez ülkelerinde binlerce yabancı hizmetçinin, Google Play ve Apple App Store'un ev sahipliği yaptığı uygulamalar ve Facebook'un sahibi olduğu Instagram ile işleyen ve giderek büyüyen bir karaborsada, yasa dışı yollardan alınıp satıldığını ortaya çıkardı.

  Daha fazla bilgi
  next