Aile

 1. İranlı yönetmen Babak Khorramdin'i öldürmekle suçlanan anne-baba, kızları ve damatlarının da cinayetini itiraf etti

  İranlı yönetmen Babak Khorramdin'in anne ve babası tarafından öldürülmesi, İran'da şok etkisi yaratarak büyük bir tartışmaya yol açtı. Oğullarını öldürmekten ötürü pişman olmadıklarını söyleyen anne ve baba, polise verdikleri ifadede daha önce kızlarını ve damatlarını da öldürdüklerini itiraf etti.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Tasarıya karşı çıkan bir grup 27 Mart'ta parlamento önünde protesto düzenledi.

  Yunanistan'da Medeni Kanun'da kapsamlı değişiklik öngören yasa tasarısı bu ay parlamentoda oylanacak. Tasarı, velayet hakkı kimde olursa olsun, çocukla ilgili kararların anne ve baba tarafından ortaklaşa verilmesini öngörüyor. Tasarıyı eleştirenler ise düzenlemenin ev içi şiddete maruz kalan kadın ve çocukları tehlikeye atacağından endişeli.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Ebeveyn

  Belçika'da yapılan bir araştırma, anne ve babalar arasında görülen tükenmişlik sendromunun, bireyselliğin ön planda olduğu Batı toplumlarında daha yüksek; Türkiye, Küba ve Peru gibi toplumsallığın önemli olduğu ülkelerde ise daha düşük olduğu sonucuna vardı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Kelly Oakes

  BBC Future

  Bebek

  Ayrı odalarda yatırmaktan, bebek arabasıyla taşımaya Batı ülkelerinde geliştirilen çocuk büyütme yöntemleri dünyanın geri kalan kısmından büyük farklılıklar gösteriyor, yani bir haylı "sıra dışı". Hangisi daha doğal, hangisi çocuklar için daha faydalı?

  Daha fazla bilgi
  next