Orta Avrupa

 1. Sosyal Demokratların adayı Olaf Scholz, Yeşiller Partisi'nin adayı Annalena Baerbock ve Muhafazakarların adayı Armin Laschet yanyana...

  26 Eylül'de yapılacak seçim öncesi ülkenin en büyük üç partisinin başbakan adayları televizyon tartışmasında karşı karşıya geldi. Anketlere göre tartışmayı Sosyal Demokrat Parti'nin başbakan adayı ların adayı Olaf Scholz kazandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Tarık Demirkan

  Budapeşte

  tango

  Ülkenin en büyük beşinci kenti olan Pecs şehrinde Belediye Meclisi, geçtiğimiz günlerde 99 yıldır yürürlükte olan "tango yasağını" kaldırma kararı aldı. Karar bugün yürürlüğe girdi. Budapeşte'den Tarık Demrikan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Tarık Demirkan

  Budapeşte

  Andrej Babis

  Çekya Başbakanı Andrej Babis, Slovenya'da düzenlenen ve bu yılki konusu "Avrupa'nın Geleceği" olan Bledi Stratejik Forumu öncesinde, Afganistan'da Taliban zaferinin ardından ortaya çıkan yeni durum üzerine AB'nin acil olarak Türkiye ile görüşmesi gerektiğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Dülger: Avusturya mahkemesi Türkiye’ye iadesi yönünde karar verdi, ABD’nin talebi incelenmeye devam ediyor

  korkmaz

  Avusturya’da tutuklu bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın avukatı Murat Volkan Dülger, Twitter hesabından yaptığı açıklamada Avusturya’daki Wels Mahkemesi’nin 25 Ağustos’ta, Korkmaz’ın Türkiye’ye iade edilmesi yönünde karar verdiğini açıkladı.

  ABD tarafından gerçekleştirilen iade talebinin incelenmesinin sürdüğünü belirten Dülger, nihai kararı Avusturya Adalet Bakanlığı’nın vereceğini söyledi.

  Türkiye’de yargılanmakta olan ve ABD’nin de kara para aklama suçlaması yönelttiği Korkmaz, Haziran ayında Avusturya’da tutuklanmıştı.

  Korkmaz Türkiye’ye iade edilmeyi tercih ettiğini belirtmişti.

  View more on twitter
 5. Ocak 2019'da Türkiye'de yapılan bir operasyonda 850 kilogram eroin yakalanmıştı.

  Avrupa Birliği'ne bağlı Avrupa Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi'nin (EMCDDA) yayımladığı 2021 raporuna göre, Türkiye'de 2019 yılında ele geçirilen MDMA ve eroin miktarı diğer tüm birlik üyesi ülkeleri geçti.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Kevin Connolly

  BBC News, Brüksel

  Visitor being tested for Covid-19 at Rome Fiumicino airport, 9 Dec 20

  Avrupa salgın öncesindeki gibi, bir inip bir kalkan uçakların mutlu turistleri sahillere taşıdığı bir yaz mı yaşayacak? Yoksa geçen yaz sezonunun, karanlık bulutlarının yeniden çökme ihtimali var mı?

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Tarık Demirkan

  Budapeşte

  Aşı olan insan

  Avrupa Birliği'nin koronavirüs aşı politikası üye devletler tarafından eleştiriliyor. Bu eleştirileri yönelten ülkelerin başında ise Orta Avrupa ülkeleri geliyor. Bazı üye ülkeler farklı politikalar geliştirirken eleştirilerin odağında hangi konular var?

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Tarık Demirkan

  Budapeşte

  Budapeşte'de Pazar günü Covid önlemlerinin protesto edildiği bir gösteri

  Macaristan'da restoran, bar ve kafe sahipleri, aylardır yürürlükte olan kısıtlamalara karşı başkent Budapeşte'de bir protesto gösterisi düzenledi. Pazar günü Budapeşte'nin en turistik bölgesi olan "Kahramanlar Meydanı'nda" toplanan birkaç yüz restoran ve kafe sahibi, önlemlerin gevşetilmesini, gıda ve eğlence hizmeti veren bu tür işyerlerinin tümden olmasa bile belli saatlerde halka açılmasını talep ettiler. Tarık Demirkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next