Terörle mücadele

 1. polis

  Norveç polisi, ülkenin güneyindeki Kongsberg kentinde düzenlenen oklu saldırıda beş kişinin hayatını kaybettiğini, iki kişinin de yaralandığını açıkladı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı. Saldırganın akıl sağlığı inceleniyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Hollanda Başbakanı Mark Rutte

  Hollanda'da Başbakan Mark Rutte ve hükümet üyelerine saldırı planladığı, tehdit ve terör amaçlı kışkırtmada bulunduğu gerekçesiyle, Türkiye kökenli olduğu belirtilen 22 yaşındaki bir gencin tutuklandığı açıklandı.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Islamic State propaganda video

  IŞİD'in şiddet içerikli propaganda videolarını seslendiren Suudi Arabistan doğumlu Kanada vatandaşı militan, ABD'de hakim karşısına çıkacak. Savcılar, 38 yaşındaki militanın "şiddetin arkasındaki ses" olduğunu kaydederek, videolarda seslendirme yapmadan önce de IŞİD militanı olarak savaştığını belirtti.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. George W. Bush

  20 yıl önce, 11 Eylül 2001 Salı günü, Amerikan yolcu uçaklarını kaçıran saldırganlar New York'taki iki gökdelene çarparak binlerce kişinin ölümüne neden olmuştu. Bu saldırılar sadece Amerika için değil, tüm dünya için yüzyılın en travmatik olaylarından biri oldu. Saldırının saniye saniye kronolojisini çıkardık.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Patrick Jackson

  BBC News

  A man stands in the rubble, and calls out asking if anyone needs help, after the collapse of the first World Trade Center Tower 11 September, 2001, in New York.

  11 Eylül 2001 Salı günü, saldırganlar Amerikan yolcu uçaklarını kaçırmış ve New York'taki İkiz Kuleler'e çarparak binlerce kişinin ölümüne neden olmuştu. Saldırılar sadece Amerika için değil, tüm dünya için yüzyılın en travmatik olaylarından biri oldu. Saldırıların üzerinden 20 yıl geçti. Saldırılar nasıl düzenlendi?, kaç kişi öldü?

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Frank Gardner

  BBC Güvenlik Muhabiri

  Taliban militanları sokaklarda dolaşıyor. Peki hükümeti kurunca farklı bir imaja bürünecekler mi?

  Taliban'ın dönüşü El Kaide üslerinin ve Batı ülkelerini hedef alan ülkeler arası saldırıların gerçekleştiği ortamın geri geleceği anlamına mı geliyor? BBC Güvenlik Muhabiri Frank Gardner'ın analizi.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Lale Gül

  Amsterdam'da yetiştiği katı İslami kültürü eleştirdiği "Yaşayacağım" (Ik Ga Leven) adlı kitabı nedeniyle, yazar Lale Gül'ü ölümle tehdit eden 19 yaşındaki Oğuz Ö., "terör" suçlamasıyla tutuklandı. Böylece Hollanda'da ilk kez bir kişi, bir yazarı tehditten dolayı tutuklanmış oldu. Hollanda'dan Yusuf Özkan'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Yusuf Özkan

  Lahey, Hollanda

  Europol

  Avrupa Birliği (AB) Polis Teşkilatı (Europol), "terör örgütlerinin, koronavirüs salgınını nefret propagandası yapmak ve kamu kurumlarına yönelik güvensizliği artırmak için kullandıkları" uyarısında bulundu.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Şüpheliler Şubat 2020'de tutuklanmıştı

  Almanya'da aşırı sağcı Gruppe S (S Grubu) örgütü üyesi olmakla suçlanan 10'dan fazla işinin yargılandığı dava bugün Stuttgart'ta başladı. Yaşları 32 ile 61 arasında değişen şüphelilerin tümü geçen yıl Şubat ayında tutuklanmıştı.

  Daha fazla bilgi
  next