Binali Yıldırım

 1. Habertürk yayını

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV’de Açık ve Net Özel programında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina'da "görev almasının doğru olmadığını" söyleyen Soylu, "Ben olsam 48 saat içinde ayrılırım" diye konuştu. Gelişmeler canlı anlatım sayfamızda.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Binali Yıldırım: Ayasofya bağımsızlığımızı riske atmamak ve Ortodoks dünyasına bir mesaj anlamında müze yapılmıştı

  Binali Yıldırım
  Image caption: Binali Yıldırım

  Son Başbakan, Eski TBMM Başkanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım “2. Dünya Savaşı öncesi bölgemiz üzerinde ciddi hesaplar ortaya çıktı. Hristiyan Batı dünyasını bir anlamda sakinleştirmek, bağımsızlığımızı elde ettiğimiz toprakları tekrar riske atmamak adına o günün şartlarında Ortodoks dünyasına bir mesaj anlamında müze yapılmıştı” dedi.

  Ümraniye’de sporcularla sabah yürüyüşü yaparken DHA’ya konuşan Yıldırım, Cuma namazı kılmak için Ayasofya’ya gideceğini söyledi ve ekledi:

  “Bizim gençlik yıllarımızın en önemli sloganıdır. 'Zincirler kırılacak Ayasofya açılacak' diye. Bugün Ayasofya'nın tekrar ibadete açılması bütün halkımız için ve bütün İslam alemi için önemli bir karardır” dedi.