Jacinda Ardern

 1. jacinda ardern

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, Türkiye'de Şubat ayında yakalanan ve Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) ile bağlantılı olduğundan şüphelenilen bir vatandaşı ile iki çocuğunu ülkeye geri almaya karar verdiklerini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Jacinda Ardern (file photo)

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern'ın Cumartesi günü yapılacak genel seçimi kazanması bekleniyor. Ardern, çalkantılı geçen ilk dönemi boyunca, nezaket mesajını korumayı başardı. Ancak Ardern iktidardaki ikinci dönemini isterken, BBC Muhabiri Shaimaa Khalil'e göre muhalifleri, ekonomiyi toparlamak ve on binlerce kişiyi yoksulluktan kurtarmak için, nezaket ve karizmadan fazlasının gerektiğini söylüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Donald Trump

  ABD Başkanı Donald Trump, koronavirüs salgınında başarı öyküsü olarak görülen ülkelerin "büyük bir dalgayla" karşı karşıya olduğunu öne sürerek bir günde sadece dokuz vakanın görüldüğü Yeni Zelanda'yı örnek gösterdi.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Yeni Zelandalılar karantina tedbirlerinin kalkışını birbirlerine sarılıp selfie çekerek kutladı

  Jacinda Ardern
  Image caption: Yeni Zelanda'da aktif koronavirüs vakası kalmamasıyla birlikte sosyal mesafe kuralları da gevşetildi. Başbakan Jacinda Ardern, ziyaret ettiği avokado tesisinin çalışanlarıyla selfie çektirdi.

  Yeni Zelanda’da aktif koronavirüs vakası kalmadığının açıklanmasının ardından ülke bugünden itibaren neredeyse tüm koronavirüs tedbirlerini kaldırdı.

  Sosyal mesafe kurallarının de gevşetildiği Yeni Zelanda’da halk birbirine sarılarak ve selfieler çektirerek birbirini tebrik etti.

  Artık Yeni Zelanda’da yabancı birisiyle el sıkışıp öpüşmek, sarılmak, konserlerde yan yana durmak serbest.

  Kilise ve camilerde toplanmak, spor müsabakalarını tribünlerden seyretmek ve düğün gibi geniş katılımlı davetler vermek de Yeni Zelandalılar için artık mümkün olacak.

 5. Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern

  Yeni Zelanda Başbakanı Jacinda Ardern, çalışanların iş-yaşam dengelerini kurabilmesi ve ekonominin canlandırılması için işverenlerden hafta dört gün çalışma sistemi ve esnek mesaiye geçmeyi değerlendirmesini istedi.

  Daha fazla bilgi
  next