Amazon

 1. David Molloy

  Teknoloji muhabiri

  Astro the home robot

  Amerikan e-ticaret devi Amazon, Alexa akıllı ev teknolojisi ile uyumlu ev robotu Astro'yu tanıttı. Ev robotlarının kullanımının 10 yıl içinde oldukça yaygınlaşacağı öngörülüyor.

  Daha fazla bilgi
  next
 2. Roket

  Amazon'un kurucusu Jeff Bezos'un sahibi olduğu uzay araştırmaları şirketi Blue Origin'in geliştirdiği roket Türkiye saatiyle 16:12'de uzaya fırlatıldı. Bezos'un da aralarında bulunduğu dört kişiyi taşıyan araç, kısa süren uzay yolculuğunun ardından dünyaya döndü.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Jeff Bezos at a news conference

  Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, erkek kardeşiyle birlikte uzay şirketi Blue Origin'in ilk insanlı uçuşuyla uzaya gideceğini duyurdu. Jeff Bezos, Instagram'daki paylaşımında uzaya gitmenin hayatı boyunca yapmak istediği bir şey olduğunu vurguladı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Max Matza

  BBC News, Washington

  Monaco

  Dünyanın en zengin insanı Amazon'un sahibi Jeff Bezos'un gelecek ay şimdiye kadar yapılmış en büyük "süper lüks" yatla denize açılacağı söyleniyor. Bezos'un "süper yat" satın aldığı haberleri, bu statü sembollerini alan ultra zengin gezginlerin gizli dünyasına ilgiyi yeniden canlandırdı.

  Daha fazla bilgi
  next
 5. Amazon delivery vehicles in Miami

  İnternetten alışveriş devi Amazon, dağıtım yapan şoförlerinin zaman zaman idrarlarını plastik şişelere yapmak zorunda kaldığını söyleyen ABD'li bir siyasetçinin sözlerini yanlış bir şekilde yalanladığı için özür diledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 6. Jeff Bezos ve Mukesh Ambani

  E-ticaret devi Amazon ile Hindistan'ın en büyük şirketi Reliance arasındaki dava merakla izleniyor. İki şirket arasındaki husumetin nedeni ise Amazon ve Reliance'ın de Hint perakende şirketi Future Group ile ayrı ayrı anlaşma yapmış olması.

  Daha fazla bilgi
  next