Ahmet Davutoğlu

 1. Davutoğlu’nun konvoyunda kaza: Gelecek Partisi Başkan Yardımcısı Ün ile bir çocuk yaralandı

  kaza

  Kırklareli’nde, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun konvoyunda meydana gelen kazada Genel Başkan Yardımcısı Sema Silkin Ün ile 1 çocuk yaralandı.

  DHA’nın haberine göre Davutoğlu'nun konvoyunda yer alan bir araç ile başka bir araç kavşakta çarpıştı.

  Ün, ihbarla kaza yerine gelen sağlık ekibince ambulansla Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hafif yaralı olan çocuk ise ambulansta tedavi edildi.

  Aracı konvoyun önde bulunan ve kazadan daha sonra haberi olan Ahmet Davutoğlu'nun hastaneye gideceği belirtildi.

 2. Ece Göksedef & Mahmut Hamsici

  BBC Türkçe

  Ahmet Davuoğlu'nun liderliğindeki Gelecek Partisi geçtiğimiz günlerde siyasi ahlak reformunu savunan Temiz Siyaset Belgesi'ni kamuoyuna açıkladı.

  Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, görevde olduğu döneme ve gündemdeki konulara dair BBC Türkçe'den Ece Göksedef ve Mahmut Hamsici'nin sorularını yanıtladı. Davutoğlu, Başbakan ve AKP Genel Başkanı olduğu dönemde, partinin Sedat Peker'le hiçbir ilişkisinin olmadığını ancak kontrolü dışında ilişkiler kurulmuşsa bunu bilemeyeceğini söyledi.

  Daha fazla bilgi
  next
 3. Ahmet Davutoğlu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisiyle ilgili iddialarına yanıt verdi. FOX televizyonunda gazeteci İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Davutoğlu, "Süleyman Soylu biliyor ki söylediği her şey külliyen yalandır" dedi ve 2016'da yaşananlara ilişkin önemli açıklamalar yaptı.

  Daha fazla bilgi
  next
 4. Davutoğlu'ndan 'Andımız' paylaşımı: Tek parti döneminin tektipleştirici sloganlarına ihtiyaç yok

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Danıştay’ın kararıyla yeniden gündeme gelen "Andımız" tartışmalarıyla ilgili bir paylaşım yaptı.

  View more on twitter

  Davutoğlu bu paylaşımı sonrası Türkiye'de günün ilk saatlerinde Twitter'da TT oldu.

  Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, okullarda öğrenci andının okunmasını sona erdiren Milli Eğitim Bakanlığı yönetmeliğini iptal eden Danıştay 8. Dairesi'nin kararını bozmuştu.

  Bu karar sonrası okullarda artık öğrenci andının okunmayacağı belirtilmişti.

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Danıştay"in kararı için "pimi çekilmiş bomba" demişti.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise "Bahçeli'ye de seslenmek istiyorum. Sayın Erdoğan, Andımız'ın hangi cümlesinden rahatsızdır? Çıkıp açıklasın. Sayın Bahçeli, Erdoğan'ı değil, Danıştay'ı muhatap alıyorsa muhatap aldığı yer yanlıştır. Sen Erdoğan'ı değil, Danıştay'ı suçluyorsun" diye konuşmuştu.

 5. İYİ Parti lideri Akşener ve Gelecek Partisi lideri Davutoğlu bir araya geldi

  Akşener ve Davutoğlu
  Image caption: Akşener ve Davutoğlu

  İYİ Parti lideri Meral Akşener, Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nu evinde ziyaret etti.

  İYİ Parti’den yapılan açıklamada iki genel başkanın gündemdeki konular hakkında görüştüğü belirtilirken başka bir detay paylaşılmadı.

 6. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi İl Başkanları

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ'a Cuma günü evinin önünde düzenlenen saldırının ardından, partisinin il başkanlarını Ankara'da topladı. Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan, "Kimdir bu saldırganların arkasındakiler?" sorusuna yanıt istedi. İl başkanları da saldırıyı kınadı.

  Daha fazla bilgi
  next
 7. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile dün yaptığı görüşmeyle ilgili kamuoyuna hiçbir açıklama yapılmamasına tepki gösterdi. Davutoğlu, "Türkiye tarihinin en bilinemez koalisyonu ile karşı karşıyayız. Erdoğan'ı neye mecbur ettiklerini bilmiyoruz, ülkenin kaderi böyle çizilemez" dedi. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 8. Temel Karamollaoğlu ve Ahmet Davutoğlu

  Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Karamollaoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Davutoğlu'nu ziyaret ederken; "Cumhur ittifakı" bileşenlerinden Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Aksakal ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan'ı ağırladı. Bu ziyaretler siyasi kulislerde ileriye dönük "seçim işbirliği ve ittifaklar" konusunda nabız yoklama niteliğinde görülüyor. Ayşe Sayın'ın haberi.

  Daha fazla bilgi
  next
 9. Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun Covid-19 testi pozitif çıktı

  Ahmet Davutoğlu

  Gelecek Partisi lideri Davutoğlu'nun korona testi pozitif çıktı. Tedavisinin evde sürdüğü bildirildi.

  Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan, Davutoğlu'nun durumu ile ilgili Twitter'dan yaptığı açıklamada "Dün ortaya çıkan belirtiler üzerine Sn. Genel Başkan’ımız @Ahmet_Davutoglu bugün Kovid-19 testi yaptırmış ve sonuç maalesef pozitif çıkmıştır. Kendisinin sağlık durumu şu an iyidir ve evinde istirahat halindedir. Sn. Gnl.Bşk.’ımıza acil şifalar diliyoruz. Dualarımız kendisiyle." dedi.

  View more on twitter
 10. Ayşe Sayın

  BBC Türkçe, Ankara

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, 9 Kasım'da açıkladığı "güçlendirilmiş parlamenter sistem" önerisini siyasi parti liderlerine iletmek için görüşmelerini sürdürüyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ardından, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nu ziyaret ederek, hazırladıkları öneriyi ileten Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den de görüşme talep ettiğini açıkladı.

  Daha fazla bilgi
  next